Kırşehir Günleri Yenikapı’da Yapılacak!

Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehir Günleri'nin Yenikapı'da yapılacağını açıkladı.

İlçeler 3 Ekim 2018 19:12
Kırşehir Günleri Yenikapı’da Yapılacak!
-A +A

               Kırşehirli Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hilmi Gökçınar, Kırşehir Günleri'nin Yenikapı'da yapılacağını açıkladı. Gökçınar, Kon TV'de sunuculuğunu Çetin Altan'ın yaptığı “Ankara Konuşuyor” programının canlı yayın konuğu oldu. Başkan Gökçınar Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun yaptığı çalışmalardan, Ahilik Kültürüne, Neşet Ertaş’tan, yerel seçimlere, UEFA 2024’ten spora kadar birçok konu hakkında açıklamalarda bulundu. 
             Çetin Altan'ın hazırlayıp sunduğu “Ankara Konuşuyor” programında Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun Başkan Gökçınar, “Kırşehirli Dernekler Federasyonu’nun en önemli görevlerinden biri Ankara’da yaşayan Kırşehirlileri bir araya getirmek. Aynı zamanda kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birçok sosyal ve kültürel etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Federasyon olarak kendi imkânlarımızın dışında Kırşehirliler Vakfı ile de ortaklaşa çalışmalar gerçekleştiriyoruz. En önemlisi de öğrencilerimize elimizden gelen desteği sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi. 
             Kırşehir Tanıtım Günleri’nin İstanbul Yenikapı’da düzenleneceğini söyleyen Gökçınar “Geçtiğimiz hafta Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği içerisinde Neşet Ertaş’ı anma gecesi düzenledik. Düzenlediğimiz gecede katılımcıların Neşet Ertaş ile olan anılarını anlatmasıyla oldukça anlamlı bir program oldu. Kırşehir Tanıtım Günlerini Ankara’da bir kez düzenleme şansımız oldu. Ama biz bunu bir kerede sınırlı bırakmak istemiyoruz. Bu sene İstanbul Yenikapı’da düzenlenecek ola tanıtım günlerine katılmayı planlıyoruz. Gerekli başvurularımızı yaptık. Aynı zamanda yılsonuna doğru Vakfımız ile ortaklaşa büyük bir Kırşehir gecesi düzenlemeyi planlıyoruz” dedi. 
              Ahilik kutlamaları hakkında bilgiler veren Başkan Gökçınar, “Ahilik esnaflığın felsefesidir. Esnaf için dürüstlük, ahlak, kültürlü,  güvenirlik demektir. Kamil insan olabilmek için çıraklıktan başlayan ustalığa kadar gelen süreçtir. Tüm dünyaya örnek olacak bir felsefedir Ahilik. Günümüz dünyasında doğal kaynakların bilinçsizce tüketildiği, kıran kırana bir rekabet ortamının oluştuğu, zenginin fakiri ezdiği, fakirin daha fakir, zenginin daha zengin olduğu ticari global dünyaya baktığımız zaman Ahilik felsefesi ortaya çıkıyor. Ahiliğin Başkent’inin Kırşehir’i olması oldukça anlamlı. Ahi Evran-ı Veli’nin Kırşehir’de yaşamış olması bizler için oldukça önemli bir değer. Geçen hafta düzenlenen Ahilik kutlamaları şuan bütün Türkiye’de kutlanıyor ama Kırşehir’deki kutlamalar daha etkili Ahiliğin başkenti olmasından dolay” dedi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

kürşat altay

15:59 4 Ekim 2018

Neden ANKARA, da yapmıyorsunuz.
1000

kürşat altay

15:58 4 Ekim 2018

Neden ANKARA, da yapmıyorsunuz.
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/17%20Haziran%20Pazartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı