SICAK HABER

Mahsenli Ali Efendi Anılacak!

23. Geleneksel Mahsenli Ali Efendi Hazretleri Etkinlikleri, 09 Eylül’de Akçakent’te Mahsenli köyü Tören alanında yapılacak.

Kırşehir Haberleri 3 Eylül 2018 19:09
Mahsenli Ali Efendi Anılacak!
-A +A

                "Gönül adamı ve bir ermiş kişi" olarak tanınan Mahsenli Ali Efendi Hazretleri, Akçakent İlçesi'ne bağlı Mahsenli Köyü'ndeki tören alanında anılacak. Mahsenli Köy Muhtarı Ayşe Çiçek’in ve Mahsenli Ali Efendiyi Yaşatma Derneği Yönetiminin daveti ile Tören alanına gelecek yüzlerce kişinin katılımı ile başlayacak olan tören, Açılış konuşması ve İstiklal Marşı’mızın okunmasıyla devam edecek. Kur'an-ı Kerim Tilaveti okunması ile devam eden etkinlik de, Mahsenli Camii'nde mevlidi şerif okunacak.       
Etkinlikler pilav ikramı ile sona erecek.

MAHSENLİ ALİ EFENDİ KİMDİR ?
        Kırşehir’in Çiçekdağı İlçesi’nin Mahsen Köyü’nde, Peygamber Efendimizin manevi emriyle, üstadı Çorumlu Mevlana Eş-Şeyh Es-Seyyid Hacı Ömer Lütfi Hazretleri tarafından 12 tarikatın şeyhi ve kutup olarak insanları irşatla görevlendirilmiş velilerden olup 1951 yılında Mahsen Köyü'nde vefat etmiştir. Kabirleri Mahsen Köyü’nde, köy camii haziresinde bulunan türbesindedir. Kendileri 1974 Kıbrıs Barış Harekatı'nda pilotlarımıza yardım eden keramet ehli velilerdendir.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı