SICAK HABER

Mucur’da hizmet başladı

Mucur'da senelerdir oldu olacak denilen ve bir türlü olmayan İlçe Hastanesi'nin yeri belli oldu.

Kırşehir Haberleri 1 Temmuz 2019 10:09
Mucur’da hizmet başladı
-A +A

          Mucur'da senelerdir oldu olacak denilen ve bir türlü olmayan İlçe Hastanesi'nin yeri belli oldu.
31 Mart seçimlerinde ilçeyi iktidarla buluşturan ve ilçede bir ilke imza atarak 10 yıl aranın ardından Mucur Belediye Başkanı olarak seçilen Atılgan Yılmaz seçim öncesi vaat ettiği hizmetlere başladı.
Gönül belediyeciliğine adayım diyerek yola çıkan Atılgan Yılmaz kısa zaman içinde bakanlıklara çıkarma yaptı. Mucur’un yıllardır yatırım almadığını ve bu dönem Mucur’u parlatmak istediğini, deyim yerinde ise kapı kapı gezerek anlattı. Anlatmakla kalmadı Bakanlıkları bir bir ikna etti ve ilk yatırımın zeminini hazırlayım bitirdi.  Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz yaptığı açıklamada , "artık önümüzde yeni bir dönem var ve bu dönemde ilçemiz için parlak bir dönem olacak gibi görünüyor" dedi. 
Mucur Devlet Hastanesinin yeni yeri belli oldu. Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikasına ait olan eski pancar kooperatifinin arsası, Sağlık Bakanlığına devir işlemi Cuma günü bitti. Mucur Belediye Başkan Atılgan Yılmaz, temelinin kısa bir zaman içinde atılacağını bildirdi.
            Konu ile alakalı bir açıklama yapan Atılgan Yılmaz şunlara değindi; “ İlçemizde yatırımları Allah’ın izni le başlatmış bulunuyoruz. 31 Mart seçimleri öncesinde birçok söz vermiştik. Bunların ilkini Milletvekillerimizin büyük katkısı ile başlatmış bulunmaktayız. Mucur Hastanemizin yerinin tahsisi bitti. Daha önceden Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikalarına ait olan ve eskiden Pancar kooperatifi olarak hizmet veren arsanın tahsisi Sağlık Bakanlığına yapıldı.     
              Bu işlemlerde bizlere çok büyük desteği olan Mucurumuzun evladı Milletvekilimiz Hacı Turan ve Mucur için canla başla çalışan Kırşehir Milletvekilimiz Mustafa Kendirli’ye çok teşekkür ederim. Bizler için ilçemiz için büyük uğraş verdiler. Hep birlikte Ankara’ya çıkarma yaptık ve koparıp aldık. 
     Çok kısa bir zaman içinde de hastanemizin temelini Allah nasip ederse atmayı planlıyoruz. Bunun yanında hastanemiz şu an Kırşehir Ahi Evran Hastanesine bağlı olarak hizmet veriyor. Bununda çalışmalarını yapıyoruz. Hastanemiz eskiden olduğu gibi bağımsız olacak ve bununla birlikte de doktor sayımız ve hizmetimiz üst seviyede olacak. Hastanemiz bitene kadar bu sorunu da çözeceğimize inanıyorum.
    Mucur Hastanemiz ilçemize hayırlı uğurlu olsun. Birkaç projemizde yolda. Bu projeler için gerekli girişimleri bitirdik, kısa bir zaman sonra bunlarında müjdesini vermeyi planlıyoruz.
     Tekrardan bu yatırımların başından sonuna kadar bizlere destek olan Milletvekilimiz Hacı Turan’a ve Milletvekilimiz Mustafa Kendirli’ye teşekkür ederim” dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Anahtar Kelimeler : Mucur, Hizmet, ,
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Gerçek karacakurt

16:44 1 Temmuz 2019

Sen yuru ardından binler yürüsün başkan
1000

Bozok

16:43 1 Temmuz 2019

Bu işi yaparsa atılgan başkan yapar.
1000

Sema şahin

16:41 1 Temmuz 2019

Geçen yaz gittik mucur hastanesine her odada 3 ,4 kişi boş oturuyor.hastaya ilgi alaka sifir personel kamelyada keyif çatıyor yazık mucurda mucur lu personeli dagitin hizmet kalitesi nasıl artıyor bakın
1000

Vasfi

10:25 1 Temmuz 2019

Hastane ile birlikte içindeki yan gelip yatan personel i de değiştirin büyük başkan kalite bina ile değil fedakar personel ile olur
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20KASIM%20CUMA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı