Yerel Yönetimde Kadın Adaylara Eğitim Verilecek

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından 26-29 Aralık tarihleri arasında kadınların yerel yönetimde daha bilgili ve tecrübeli olarak yola çıkmaları adına eğitimler düzenlenecek.

Kırşehir Haberleri 12 Aralık 2018 16:01
Yerel Yönetimde Kadın Adaylara Eğitim Verilecek
-A +A

         Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) Kırşehir İl Temsilciliği tarafından 26-29 Aralık tarihleri arasında kadınların yerel yönetimde daha bilgili ve tecrübeli olarak yola çıkmaları adına eğitimler düzenlenecek.
         Daha önce aktif olarak gerçekleştirdikleri eğitimlere bu kez yerel yönetimler ile devam edecek olan KADEM Kırşehir İl Temsilciliği, Beden Dili ve İletişim, Protokol Kuralları, Liderlik, Karakter Analizi, İzlenim Yönetimi ve Kadın, Toplumsal Cinsiyet Adaleti, Türk Demokrasi Tarihi ve Kadın, Türkiye’de Anayasal Gelişmeler Türkiye’de Yerel Yönetimler ve  İdari Yapı konularında yerelde kadınların sesi olacak. Bilindiği gibi KADEM Kadınların sosyo-kültürel, ekonomik ve siyasal hayata aktif katılımlarını sağlayarak, kadınların demokratik haklarının bilincinde olmalarını destekleyici, mesleki gelişimlerine yönelik projeler ve aktiviteler gerçekleştirerek; araştırma, inceleme ve yayın çalışmalarını teşvik etmeyi, yürütmeyi ve yaymayı amaçlıyor. KADEM misyonu kadının aile içi ve sosyal rollerinin dengelenmesi adına, kadın hakları ve fırsat eşitliği konusunda toplumda ortak bir bilinç oluşturulmasını sağlamak, kadın haklarını koruyarak demokrasinin, hukukun üstünlüğünün ve insan hakları ile temel özgürlüklere saygının geliştirilmesine ve sağlamlaştırılmasına katkıda bulunmak, kadın ve aileyle ilgili olarak hayatı anlamlandıran sağlık, hukuk, çevre, sanat, spor, medya, ahlaki değerler gibi her konuyu çalışma sahası içerisinde kabul etmek, kadınların aile içinde, ekonomik, sosyal ve kültürel hayatta üretken bireyler olmalarını desteklemek, örgütlü sivil toplumun; kadınların vatandaşlık hakları, insan hakları ve demokratik reformlarla ilgili çalışmalarını desteklemek.
         Misyon doğrultusunda farklı sahalarda çalışan ve farklı birikimlere sahip, toplumun önde gelen kadınlarından oluşan bir beyin takımı oluşturarak, Türkiye Kadınının öz değerlerini muhafaza edebilen, ulusal ve uluslararası platformlarda dünya kadınları ile rekabet edecek düzeye getirebilen bir vizyon izleyen Kırşehir KADEM böylesine güzel etkinlik ile Kırşehir'de bayanların da büyük takdirini kazanıyor.
         KADEM, geliştirdiği çözümlerle kadınlarımızın hayatını kolaylaştırabilen ve zenginleştirebilen, kadınların sadece aile hayatında değil sosyal, kültürel, siyasal ve ekonomik hayatta da aktif birer birey olmalarını sağlayan, ülkedeki eğitim ve kadın alanındaki çalışmalarıyla, uluslararası işbirliğine katılımın gerçekleştirilmesine yardımcı olan, kurum ve kuruluşlar arası işbirliği sayesinde kadının demokratik haklarına ulusal ve uluslararası boyut kazandıran, dezavantajlı kadınların ağırlıklı olduğu kesimlere fırsat eşitliği sağlayan, Türkiye’deki kadın çalışmalarının tanıtılması ve sosyo -kültürel değerlerin yaygınlaştırılmasını sağlayan, bir sivil toplum kuruluşu olma vizyonunu benimsiyor. Eğitimci Dr. Öğr. Üyesi Emine Şener, Çilemgül Dellal, Dt. Müge Şebnem Şahin, Seher Ünsal, Dr. Öğr. Üyesi Ertuğrul Güreşçi, Prof. Dr. Fazıl Yozgat'ın katılımı ile verilecek olan eğitimler 26-29 aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek.  Eğitimlere ilişkin daha detaylı bilgiler KADEM Kırşehir İl Temsilciliği'nden de öğrenilebilecek.
       


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/17%20Haziran%20Pazartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı