"19 Mayıs Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı gündür"

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 17 Mayıs 2019 14:51
"19 Mayıs Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı gündür"
-A +A

          CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan,  19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısı ile yazılı bir mesaj yayınladı. CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan mesajında şu ifadelere yer verdi: "19 Mayıs, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 1919'da Samsun'a çıkması ile işgalcilere karşı kurtuluş mücadelesini başlattığı, gençler için armağan ettiği ve Cumhuriyet'in temellerinin atıldığı gündür. Atatürk'ün kurtuluş savaşını başlatması ile Türk milletinin egemenliğinin ve ülkenin bağımsızlığının önemi ortaya koyulmuştur.
        Ülke toprakları için kararlılıkla ortaya koyulan ve işgal birliklerini yıkma azmi, Türk milleti açısından mücadelenin başlangıcı ve Cumhuriyet tarihinin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur.
        Toplumun gelişmesi ve bu doğrultuda ivme kazanması için, yenilikçi düşünce tarzının, bilimin her alanında ilerleyişte gençlerin, genç fikirlerin payı büyüktür. Atatürk; çağdaş ve aydınlık bir gelecek için bu yolda ilerleyişin öncüleri genç kuşaklardır diye her durumda dile getirmiştir. Yeni nesillerin, gençlerin yetişmesi ile, onların genç fikirleri ile ülkeyi her adımda daha da yükseltip, yukarıya taşıyacakların genç kuşaklar olduğu vurgusunu yapmıştır.
          Dolayısıyla çağdaş ve modern eğitim sistemi ile tüm dünyaya örnek teşkil edecek bir ülke ve bir devlet olma yolunda o yıllarda atılan adımlar nesilden nesile taşınmakta ve aydınlık bir geleceğe olan inanç günden güne güçlenerek artmaktadır.
          Bugün ülkenin sosyal ya da ekonomik gidişatı olsun, ülke gündemindeki diğer sıcak gelişmeler, olaylar olsun, toplum olarak içinden geçtiğimiz sürece bakıldığında hukuksuzluğun, hak edenin haksızlığa uğradığı durumların, adil, eşit bir yargılamadan uzak bir sistemin kendini gösterdiğini millet olarak beraberce yaşıyor ve görüyoruz.
           Ancak her ne yaşanırsa yaşansın ya da her ne yapılmak istenirse istensin demokrasi yolundaki ilerleyişin hiçbir şekilde engellenemeyeceğini bilgi birikimi, farkındalığı yüksek nesillerin yetişmesi ile çağdaş, medeni, aydın bir ülke olmanın önüne geçilemeyeceğini, umudun bitmediğini gençler ortaya koymaktadır.
           Ülke bağımsızlığının korunmasında, ülkenin gelişip yükselmesinde bilinçli nesillerin yetişmesine olan inancımla '19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını' kutluyorum. Saygılarımla."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20Ekim%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı