SICAK HABER

"30 Ağustos Zaferi Şer Odakları İçin Ders Olmalıdır!"

AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Kırşehir Haberleri 29 Ağustos 2018 19:13
"30 Ağustos Zaferi Şer Odakları İçin Ders Olmalıdır!"
-A +A

         AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
         Milletvekili Kendirli mesajında; vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda Türk Milleti'nin ortaya koyacağı cesaret ve fedakarlığın en büyük örneklerinden birinin de 30 Ağustos Zafer Bayramı olduğunu ifade ederek şunları kaydetti: " Milletimiz hangi şart altında olursa olsun hiçbir esarete boyun eğmeyeceğini, her defasında dünyaya göstermiştir. 30 Ağustos, vatan ve bağımsızlık söz konusu olduğunda milletimizin ortaya koyabileceği cesaret, fedakârlık ve kahramanlığın ne denli büyük olduğunu gösteren önemli bir zaferdir.
         Hiç şüphe yok ki; bu tarihi zaferlerde en büyük silahımız, topumuz-tüfeğimiz değil, birliğimiz, beraberliğimiz ve imanımız olmuştur. Şimdi bize düşen görev bu kardeşliği daha ileriye götürmektir. Tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesi olan bu zafer, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.
         Bundan 96 yıl önce Dumlupınar’da aziz şehitlerimizin destansı mücadeleleri ve mübarek kanlarıyla tescil edilen iradeye bugün de sahibiz. Cumhuriyetimizi ilelebet payidar kılmak; ekonomik, siyasi ve sosyal olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz.
         Ülkemizi kutlu yürüyüşünden alıkoymak isteyen terör örgütlerinin hain saldırılarına aldırmadan, ihanet çetelerini bozguna uğratarak, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde mücadelemiz sürecektir. 30 Ağustos Zaferi, özellikle bugün ülkemizin birliğine, dirliğine, bu topraklardaki varlığına kasteden terör örgütleri ve şer odakları için ders olmalıdır. 15 Temmuz kanlı darbe girişimi karşısında milletimizin ortaya koyduğu tavır, bu topraklarda “Büyük Taarruz” ruhunun ne kadar diri olduğunun ifadesidir. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' ilkesi etrafında bütünleşen milletimiz, tüm tehditleri de bertaraf edecektir. 30 Ağustos Zaferi vesilesiyle, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Savaşımızın tüm kahramanlarını, 15 Temmuz şehitlerimizi, terörle mücadelede hayatlarını kaybeden şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Kırşehirli hemşehrilerimizin ve milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyorum''


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı