"3600 Ek Gösterge Verilecek!"

CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya eski İçişleri Bakanı Hasan Fehmi Güneş’i ziyaret edip CHP’nin polislere 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağı müjdesini verdi

Kırşehir Haberleri 6 Haziran 2018 20:14
"3600 Ek Gösterge Verilecek!"
-A +A

         CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya, seçim çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor.
         Yıldırım Kaya yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "Eski İçişleri Bakanlarımızdan Hasan Fehmi Güneşi ziyaret ettim. Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunduk. Seçim çalışmalarımıza ilişkin sohbet ettik, değerli deneyimlerini bizimle paylaştı. CHP Seçim Bildirgesi’nde, kamu çalışanlarına, özellikle de polislere ilişkin düzenlemelerimiz hakkında bilgi verdim.
         Bakanımıza, CHP iktidarında, kamu çalışanları arasında ücret adaletsizliklerini kaldıracağımızı, polisimize de 3600 ek gösterge hakkı tanıyacağımız müjdesini verdim.
         CHP 2018 Seçim Bildirgesi’nde kamu çalışanlarını rahatlatacak düzenlemelere yer verdi: Kamu çalışanları arasındaki ücret adaletsizlikleri ve ek ödeme farklılıkları giderilecek. Öğretmenlere, hemşirelere, polise, din görevlilerine ve ceza infaz ve koruma memurlarına 3600 ek gösterge hakkı tanınacak. Astsubaylarda 1/4’e yükselenlere 4800 ek gösterge hakkı tanınacak. Göreve başlangıç düzeyleri 9/2’ye çıkartılacak. Kamu personelinin işe alımlarında ve işte yükseltilmesinde liyakat esas alınacak. Görevde yükseltme ve unvan değişikliği için düzenli sınav yapılacak. Bu sınavlar bağımsız, adil, objektif ve şeffaf olacak. Zorunlu rotasyon adı altında yapılan sürgünlerin önüne geçecek geçmiş uygulamaların yarattığı mağduriyetler giderilecek. Tüm eş durumundan atama talepleri en kısa zamanda çözüme kavuşturulacak. Tüm kamu çalışanlarını kapsayacak sicil affı getirilecek."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı