"6 Camide İnşaat Çalışmaları Sürüyor!"

Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman Çınar Kırşehir haber Merkezi'ne yaptığı özel açıklamada Kırşehir Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların desteği ile devam eden cami inşaatlarına ilişkin bilgiler aktardı.

Kırşehir Haberleri 10 Ağustos 2018 19:10
"6 Camide İnşaat Çalışmaları Sürüyor!"
-A +A

         Kırşehir İl Müftüsü Mehmet Yaman Çınar Kırşehir haber Merkezi'ne yaptığı özel açıklamada Kırşehir Müftülüğü ve hayırsever vatandaşların desteği ile devam eden cami inşaatlarına ilişkin bilgiler aktardı.
Yaman açıklamasında başta Ahi Evran Üniversitesi girişinde yer alan kampüs cami olmak üzere toplam 6 camide inşaatın hızla sürdürüldüğünü ifade ederek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: " Kırşehir'de inşaat halinde 6 tane camimiz var. Ahi Evran Kampüsümüz var, Kuşdilli Mahallesinde Buhara Camimizi yaptırıyoruz. Çukurçayır Mahallesi'nde Veysel Karani Camimiz, Kervansaray Mahallemizde Hz. Hamza Camimiz, Bahçeli Evlerde Nene Hatun Camimizle Kayabaşında 1979’ dan bir Natamam bir camimiz var inşallah onunla uğraşıyoruz. Ben İstanbul’ da 5 yıl Tuzla’ dan Silivri’ye hep eğitim konusu üzerinde çalışmalar gerçekleştirdim. Oralarda bir ilçede 30 – 40 tane  4-6 yaş grubunda yaz sınıfları açtım. 4-6 yaş demek bilginin mermere kazınması gibi demektir. Kırşehir'imizde bu pek yok. Bir tane Hatice Hatun var. Onun yanında bir camimiz var. Bu camilerimiz 4-6 yaş açma çabalarımız var. Belediyemiz çevre düzenlenmesi ve mühendislik çalışmaları için destek veriyor. Hayırseverlerimiz de yardımcı oluyorlar. Birkaç hayırseverimiz de tamamlanması noktasında destek vereceklerini ifade ettiler. Kısacası Kırşehir'de 4-6 yaş din eğitimiyle ile ilgili bir çalışmamız var. Kırşehir’ de Ahi Evran Üniversitemize yönelik çalışmalarımızda burada 10 kadar yurt olduğunu öğrendim. Bir kısmı KYK bir kısmı sivillerin olduğunu öğrendim. Bu yurtlara bir kütüphane kurmamız gerektiğini düşündük. Şimdi malumunuz bize abi, abla, himmet, yardım, cemaat kavramlarımız yitirildi. İşte bu eskiden beri de böyle farkında olmadan kaybettiğimiz kavramlar. Biz kelimenin anlamını bilmeyince ansiklopediye bakardık. Şimdi bakıyoruz ki bunlar yeterli değil saptırılmış şeyler var. Diyanet İşleri Başkanlığı büyük bir çalışma yaptı. 50 yıllık bir ürün, 50 yıl çalıştı. 50 yıl sonra Müslümanların yüz akı olarak nitelendirdiğimiz İslam Ansiklopedisi'ni hazırladı. İslam Ansiklopedisi dünyada tektir. Bu ansiklopediye bütün İslam Alimleri yazdı. Bu setleri arkadaşlara zimmetleyerek teslimatlarını gerçekleştirdik. Bizler dinin gerçek ve doğru kaynaklardan öğrenilmesi noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. İslam Ansiklopedisi gerçekten Müslümanların yüz akıdır."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı