“62 tane ilaç ödeme listesine alındı”

34. Bölge Kırşehir-Aksaray Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa, ilaç ödemesi yapılacak ilaçlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 27 Kasım 2018 09:26
“62 tane ilaç ödeme listesine alındı”
-A +A

                   34. Bölge Kırşehir-Aksaray Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa, ilaç ödemesi yapılacak ilaçlarla ilgili açıklamalarda bulundu. 
                   34. Bölge Kırşehir-Aksaray Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa, açıklamasında şunları kaydetti: “62 tane ilaç ödeme listesine alındı. Tüm dünyada bazı etken maddelerin Türkiye’de ruhsatları yok ve ruhsatları olmayınca da vatandaşlarımız bu ilaçlara ulaşmakta zorlanıyorlar. Türk Eczacıları Birliği’nin yurtdışında ithal ettiği ilaçları halkımıza evlerine kadar kargoyla gönderiyorlar. Bizde eczacı odaları ve eczaneler olarak bu hizmete destek veriyoruz. Bir programımız var bu programla reçeteleri giriyoruz ve kargoyla Türk Eczacılar Birliğine gönderiyoruz. Türk Eczacılar Birliği yurtdışından getirdikleri ilaçları hastaların evlerine gönderiyorlar. 
                   62 tane ilacın ödeme listesine alındığını duyduk bu mutluluk verici bir durum. Bu ilaçların içerisinde 58 tanesinin muadili de yoktu. Daha birçok ilaç var. Bu ilaçlarında ödeme listesine girmesinde hem fikiriz Türk Eczacı Odaları ve Türk Eczacılar Birliği olarak sosyal güvenlik kurumu tüm eczanelerden aldığını karşılasın istiyoruz. Astım ilaçları, KOAH ilaçları, birkaç tane kanser ilacı var. Biz diyoruz ki daha fazla ilaç ödeme listesine alınsın ve vatandaşlarımızın ulaşımı kolaylaşsın. Bazı ilaç sıkıntılarımız var. Artık bu sıkıntılar üretim aşamasından mı geliyor yoksa kur farklılıklarından dolayı Türkiye ithalatı mı olmuyor bu konuda bir tereddütümüz var. Büyük ihtimal kur farkında dolayı bazı ilaçların piyasada bulunmadığı cevabını alıyoruz. Fakat kriz düzeyinde bir durum yok. Mümkün olduğunca ilaçların teminini tüm eczaneler ve tüm odalar yapmaya çalışıyor. İlaca ulaşımı kolaylaştırmaya çalışıyoruz."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı