"8 Mart, emeği için mücadele veren emekçi kadınlarımızın günüdür"

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 7 Mart 2019 09:46
"8 Mart, emeği için mücadele veren emekçi kadınlarımızın günüdür"
-A +A

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Yılmaz mesajında şu ifadelere yer verdi:  "Dünya Emekçi Kadınlar Günü bundan 157 yıl önce New York kentinde çalışma şartlarının iyileştirilmesi için mücadele eden kadınlarımıza adanmış bir gündür. 8 Mart, emeği için mücadele veren emekçi kadınlarımızın günüdür.
           Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk “İnsan topluluğu kadın ve erkek denilen iki cins insandan oluşur. Kabil midir bu kütlenin bir parçasını ilerletelim; ötekini ihmal edelim de kütlenin bütünü ilerleyebilsin. Mümkün müdür ki bir cismin yarısı toprağa bağlı kaldıkça, öteki yarısı göklere yükselebilsin?” demiştir.  Ulu Önderimizin bu sözü aslında her şeyi açıklamaktadır. Hiçbir ülkenin kadınların emeği ve katkısı olmadan sağlıklı bir şekilde gelişmesinin, kalkınmasının ve demokratikleşmesinin mümkün olmadığı kanaatindeyim ve günümüzde de kadınların ekonomik ve politik katkılarına her zamankinden fazla ihtiyaç duyulduğuna inanıyorum.
          Bu nedenle, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kadınların sadece yılda bir kez hatırlanmaları değil;  sorunlarının çözülmesi için bir fırsat olarak değerlendirmeli; kadınlarımıza yapılan yatırımın aslında geleceğe yapılan yatırım olduğu bilinci ile hareket etmeliyiz.
         Ayrıca, “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” mantığını bir yana bırakıp; “her başarılı erkeğin yanında bir kadın vardır” mantığı ile ilerlememiz gerektiği kanaatindeyim.
            Bu duygu ve düşüncelerle, başta şehit annelerimiz olmak üzere, tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü şahsım, Yönetim Kurulu üyelerimiz ve Meclis üyelerimiz adına kutlar; saygılarımı sunarım."
 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı