“81 İlden 81 Öğretmen”

Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” programının açılışı, 12 Aralık 2019 tarihinde Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Kırşehir Haberleri 12 Aralık 2019 15:19
“81 İlden 81 Öğretmen”
-A +A

           Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” programının açılışı, Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
            Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından Şeb-i Arus etkinlikleri çerçevesinde geleneksel olarak düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen” programının açılışı, Mevlana Öğretmenevi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
          İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük de Mevlana’nın “gel” çağrısına kulak vererek ülkemizin tüm illerinden gönüller şehri Konya’ya cınar gelen öğretmenlere hoş geldiniz dedi. Yapılan tüm gayretlerin çocuklarımızın daha iyi bir eğitim almaları için olduğunu söyleyerek ülkesini ve ailesini seven bir nesil yetiştirmek için “birlikte” olduklarını ifade etti. Konya’daki eğitim faaliyetleri hakkında da kısa bilgiler veren İl Müdürü, tüm okullarımızda öğretmenler odasına “öğretmenler kütüphanesi” oluşturulduğunu da sözlerine ekledi.
          Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmen Yetiştirme ve Yükseköğretim Kurumları ile İlişkiler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz da konuşmasına, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve Öğretmen kirsehirhaber365 Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Adnan Boyacı’nın selamlarını ileterek başladı. Genel Müdürlüğün çalışmaları hakkında bilgi veren Yılmaz, 81 İlden 81 Öğretmen programı kapsamında Konya’da birlikte olan öğretmenlerin illerine döndüklerinde il yöneticilerine faaliyet hakkında bilgi vermelerini istedi.
            Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Nazif Yılmaz da yaptığı konuşmada, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün illerinde yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkan öğretmenleri bir araya getirdiklerini cınar söyledi. Hz. Mevlana’nın Mesnevi’sinin ilk 18 beytine atıfta bulunarak “insan”ın değerli ve sorumlulukları yüksek bir varlık olduğunu söyledi. Programın hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ocak%20Cumartesi-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı