"Ahilik, Kırşehir’in Olmazsa Olmazıdır”

Ahilik Araştırma Merkezi Müdürü Kazım Ceylan, Ahiliğin dünyaya ışık olarak yayılabilmesi için gazetecilerin, bilim insanlarının ve esnafların Ahiliği bilmesi ve anlatması gerektiğini söyledi.

Kırşehir Haberleri 3 Mayıs 2018 19:08
"Ahilik, Kırşehir’in  Olmazsa Olmazıdır”
-A +A

        Ahilik Araştırma Merkezi Müdürü Kazım Ceylan, Ahiliğin dünyaya ışık olarak yayılabilmesi için gazetecilerin, bilim insanlarının ve esnafların Ahiliği bilmesi ve anlatması gerektiğini söyledi. 
        Ahilik Araştırma Merkezi görevinde iken emekliye ayrılan Ceylan, düzenlediği basın toplantısında Ahiliğin Kırşehir için olmazsa olmaz olduğunu belirtti. 
        Her meslek gurubunun Ahiliği bilmesi gerektiğini anlatan Ceylan, “Biz, Ahiliği sadece meslek teşkilatlanması değil bir medeniyet hareketi hayat felsefesi olarak anlattık. 
        Kırşehir için Ahilik olmazsa olmazımız. Kırşehir’de bütün insanlar, Ahiliği çok iyi bilmelidirler. Öğretmenler, doktorlar, avukatlar, mühendisler, esnaflar özellikle Ahiliği yaşayarak gösterebilmeli. Bilim adamları, din adamları, gazeteciler, Ahiliği çok iyi bilmeliler ki, buradan yayılan ışık dünyaya etki edebilsin. Ahilik, Türk Milleti'nin insanlığa sunduğu bir sistemdir. Bu sistem öncelikle Kırşehir’de yaşatılmalıdır” dedi. 
“YEDİ YIL GÖREV YAPTIĞI AHİLİK ARAŞTIRMA MERKEZİ'NDEN EMEKLİYE AYRILDI” 
         Yedi yıl boyunca Kırşehir’de Ahilik Araştırma Merkezi'nde müdür olarak görev yapan Ceylan, emekliye ayrıldığını da düzenlediği basın toplantısında bildirdi. 
         Ahilik Araştırma Merkezi Müdürü Kazım Ceylan  “Kırşehir’de 2011 yılından itibaren yedi yıl süreyle büyük bir özveri vatanseverlik duygusu vazife ahlakı, ibadet şuuru Ahilik ve Kırşehir sevdası ile yürüdüğüm görevimden gönül huzuru ile ayrılıyorum. Bundan sonraki süreçte de dünyanın farklı noktalarında Ahiliği anlatmaya devam edeceğim. Ahilik; dünyevi ve uhrevi bir sistemdir. Anadolu’yu vatan-laştıran kuruluştur. Türk-İslam şehirlerinin ruhu olmuştur” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : (İHA)

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı