SICAK HABER

"Ahilik Haftası Kırşehir'e Yakışır Şekilde Kutlanacak!"

Göreve başladığı günden itibaren kurumları ziyaret ederek brifing alan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bu kapsamda Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Kırşehir Haberleri 11 Ağustos 2018 19:15
"Ahilik Haftası Kırşehir'e Yakışır Şekilde Kutlanacak!"
-A +A

         Göreve başladığı günden itibaren kurumları ziyaret ederek brifing alan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, bu kapsamda Ticaret İl Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.
         Ziyaretinde Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’dan kurumda yürütülen çalışmalar hakkında brifing alan Vali İbrahim Akın, kurum birimlerini de gezerek personelden bilgiler aldı.
         Ziyaretinde, bu yıl 17-23 Eylül tarihleri arasında kutlanacak olan 31. Ahilik Haftası programı hakkında bilgiler alan Vali İbrahim Akın, Ahilik Haftası’nın Kırşehir’e ve Ahiliğe yakışır bir şekilde kutlanması için gereken tüm çalışmaları yapacaklarını söyledi.
         Ticaret İl Müdürlüğü’nün tüketici haklarının korunması noktasında önemli görevler ifa ettiğini belirten İbrahim Akın, “Özellikle son dönemde artan internet dolandırıcılığının önüne geçmek, vatandaşlarımızın aldıkları ürün ve hizmetlerde yaşadıkları hak kayıplarını önlemek ya da bu kayıpları geri almak için yapılan çalışmalarda Tüketici Hakem Heyetine çok iş düşmektedir. İlimizde Tüketici Hakem Heyetine ayda ortalama 100 civarında başvuru yapılmaktadır.  Bu durum vatandaşlarımızın hakkını aradığının bir göstergesidir. Vatandaşlarımızın hak arama konusunda bilgilendirilmesi de bu konuda önem taşımaktadır” dedi.
         Ticaret İl Müdürü Mahmut Dalgalı’nın kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aktardığı ziyaret, Vali Akın'ın kurum binasında yaptığı inceleme ile sona erdi. Öte yandan Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Bekir Tan'ı ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.
         Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Tan'ı ziyaretinde tarım ve hayvancılık sektörlerinde yapılan faaliyetlerle ilgili görüş alışverişinde bulunan Vali Akın, burada yaptığı konuşmada, ziraat odalarının temel görevlerinden birisinin de çiftçilerin menfaatlerini korumak olduğunu belirtti. Ziraat odasının çiftçilere her türlü desteği sağlayan önemli bir kuruluş olduğunu vurgulayan Akın, şöyle devam etti: "Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından birisi olan ziraat odaları ülkemiz ve çiftçimiz için çok büyük hizmetler yapmaktadır. Ziraat odaları çiftçilerimizin bilinçlendirilmesi, sorunlarının hükümetimize iletilmesi, sorunlara çözümler üretilmesi, üretim artışını sağlamak gibi konuda çiftçimize yardımcı olan bir kuruluştur. Özellikle geçiminin büyük kısmını tarım ve hayvancılıktan sağlayan ilimizdeki tarımsal faaliyetleri önemsiyoruz. Ziraat Odası yönetimine yapacakları çalışmalarda kolaylıklar diliyorum."
         Kırşehir Ziraat Odası Başkanı Başkanı Tan ve yönetim kurulu üyeleri de ziyaretinden dolayı Vali Akın'a teşekkür etti.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı