"Ahilik Haftası'nı Coşkuyla Kutlayacağız!"

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahilik geleneklerinin yaşatılmasının çok önemli olduğunu söyledi.

Kırşehir Haberleri 3 Ağustos 2018 19:13
"Ahilik Haftası'nı Coşkuyla Kutlayacağız!"
-A +A

              Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Ahiliğin merkezi olan Kırşehir’de Ahilik geleneklerinin yaşatılmasının çok önemli olduğunu söyledi. 
             Ahiliğin doğduğu ve yayıldığı kent olan Kırşehir’de başta esnaflar olmak üzere her kesimde birlik ve beraberlik duygusunun, vatanseverlik bilincinin en üst noktada olduğuna inandığını belirten Vali İbrahim Akın “Esnaflarımız kendi sermayesi ve alın teri ile ekonominin temelini oluşturmaktadır. Bir taraftan istihdama katkı sağlayan esnaflarımız diğer taraftan da ekonomik ve sosyal hayatın gelişmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle yardımlaşma ve dayanışma konusunda hep önde olan esnaflarımız ahilik felsefesinin yaşatılması ve yeni kuşaklara aktarılmasında önemli bir misyonu yerine getirmektedir. Bu yıl Eylül ayı içerisinde kutlayacağımız Ahilik Haftası etkinliklerini çok önemsiyoruz. İnşallah esnafımız ve tüm Kırşehirlilerin katılımı ile güzel bir program gerçekleştireceğiz” dedi.
            Vali Akın sözlerini şu şekilde sonlandırdı: " Ahi Evran-ı Veli’nin memleketi, Ahiliğin merkezi Kırşehir’de esnaflarımızın milli kültürümüzün nüvesini oluşturan ahilik geleneklerine sıkı sıkıya bağlı olduğuna inanıyorum. Valilik görevimiz süresince tüm sivil toplum kuruluşları ile uyum içerisinde çalışacağız. Ahilik Haftası etkinliklerinin dolu dolu geçmesi noktasında çalışmalarımız devam ediyor." 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Temmuz%20Sal%C4%B1%20-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı