"Akademisyenlere Yönelik Yaşanan Hadise Son Derece Üzücüdür!"

Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya'dan taziye mesajı

Kırşehir Haberleri 6 Nisan 2018 19:08
 "Akademisyenlere Yönelik Yaşanan Hadise Son Derece Üzücüdür!"
-A +A

            Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğtiim Fakültesi'nde yaşanan silahlı saldırı ülke gündemini derinden sarstı. Edinilen bilgilere göre, araştırma görevlisi Volkan Bayar, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde görevli 4 akademik personeli silahla katletti.
            Volkan Bayar, bulundurma ruhsatlı silahıyla öğlen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ne gitti. Önce odasına çıktığı araştırma görevlisi Yasir Armağan’ı öldürdü. Arkasından yan odadaki Dekan Yardımcısı Dr. Mikail Yalçın’ı katletti. Sonra 3. kata çıkıp öğretim üyesi Serdar Çağlak ve Fakülte Sekreteri Fatih Özmutlu’yu katletti.
         Öldürmek için Doç. Dr. Ayşe Aypay’ı da arayan Volkan Bayar, bir başka akademisyene ateş ederken silahı tutukluk yaptı. Bunun üzerine dışarı çıkıp polise teslim oldu.  Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde meydana gelen bu dehşet verici olay üzerine Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Vatan Karakaya da taziye mesajı yayınladı. Karakaya mesajında şu ifadelere yer verdi: "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi'nde akademisyenlere yönelik yaşanan silahlı saldırı hepimizi derinden sarsmıştır. Ülkelerin bilim yuvası olan üniversitelerimizde yaşanan bu hadise son derece üzücüdür. Yaşanan silahlı saldırının ardından hayatını kaybeden akademisyenlerimize ve idare personelimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, öğrencilerine, çalışma arkadaşlarına ve tüm akademi camiasına baş sağlığı diliyorum."
 
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı