"Akçakent-Hamzabey Arası Sıcak Asfalt Çalışması Tamamlandı!"

Kırşehir İl Özel İdaresinin Akçakent ilçesi ile Hamzabey köyü arasındaki 3 kilometrelik kara yolunun asfaltlama çalışmaları tamamlandı.

Kırşehir Haberleri 10 Haziran 2019 19:16
"Akçakent-Hamzabey  Arası Sıcak Asfalt Çalışması Tamamlandı!"
-A +A

      2019 yılı  yatırım programı kapsamında Kırşehir İl Özel İdaresi tarafından Akçakent-Hamzabey arası ulaşımı sağlayan 3,2 km‘lik yolun 2019 yılı çalışmaları kapsamında, yol genişletmesi standartları yükseltilerek (yarma, dolgu, büz geçişi vb.) alt temel pilentmiks serimi gerçekleştirildi ve üzerine bütümlü sıcak karışım(BSK) binder tabakası yapılarak tamamlandı.
         Yapımı tamamlanan 3,2 km’lik yolun tamamı İl Özel İdare tarafından finanse edildi. Bu iş kapsamında 7.800 ton (pmt) pilentmiks  temel malzeme, büz sanat yapı malzemesi, 5.200 ton sıcak asfalt, kazı ve dolgu işleri yolun güzergâhı en iyi seviyeye gelecek şekilde tamamlandı.
Ramazan Bayramı öncesinde yapımı hızlı bir şekilde tamamlanmasıyla Akçakent İlçesinde yaşayan vatandaşlar tarafından büyük takdirini ve beğenisini kazanan çalışmalar hakkında açıklama yapan   AK Parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli; "  İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuyla çıktığımız bu hizmet yolunda ,yağmur-çamur demeden gecesini gündüzüne katan İl Özel İdaresi ekiplerimiz sıcak asfalt çalışmalarında nihayete eriştiler. İl Özel İdaremiz tarafından sıcak asfalt serimi yapmanın sözümüzü yerine getirmenin ve hemşerilerimizin beğenisini kazanmanın mutluluğu içerisindeyiz.  Akçakent de yaşayan hemşerilerimizin rahat ve güvenli bir şekilde yolculuğunu tamamlaması için sıcak asfalt serimi yapılarak hizmetine hazır hale getirilmiştir. Bu vesileyle başta İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Kurtuluş Yılmaz’a ve özel idaresi ekiplerimize bir kez daha teşekkür ediyor, bizden dua ve desteklerini esirgemeyen kıymetli hemşerilerime de hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
         Seri bir şekilde sıcak asfalt serimi yapan ekiplerin de çalışmalarını tamamlanmasının ardından yol çizgileri de çekilerek çalışmalar tamamlandı.

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı