"Akıllı Şehir" Kırşehir’de "Akıllı Durak" dönemi başladı

Akıllı Şehir Uygulamaları kapsamında Ulaşım Portalını hayata geçirerek Türkiye'ye örnek olan bir sistem başlatan Kırşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde Akıllı Durak dönemini başlattı.

İlçeler 18 Mart 2019 11:56
"Akıllı Şehir" Kırşehir’de "Akıllı Durak" dönemi başladı
-A +A

            Akıllı Şehir Uygulamaları kapsamında Ulaşım Portalını hayata geçirerek Türkiye'ye örnek olan bir sistem başlatan Kırşehir Belediyesi, toplu taşıma sisteminde Akıllı Durak dönemini başlattı. Akıllı Şehir Kırşehir Belediyesinin yeni uygulaması ile vatandaşlar hangi otobüsün kaç dakika sonra hangi duraktan geçeceğini görebilecek.
           Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Türk Telekom ve İSBAK ile beraber yürütülen Akıllı Ulaşım Sistemleri Projesi kapsamında şehrin geneline 20 adet “Akıllı Durak” uygulaması yapılacaktır. Bu projenin kapsamı toplu ulaşım hizmet kalitesinin arttırılması için modern nitelikte yeni nesil durakların tasarlanması ve yapımını sağlayarak yolcu memnuniyetini amaçlamaktadır.
  Başkan Bahçeci, "Otobüs hatlarında konumlandırılacak olan üzerinde LED/LCD tabanlı dijital yolcu bilgilendirme ve reklam ekranları, bas dinle cihazı, güvenlik kamera sistemi, kablosuz  bağlantı ekipmanları, engelli araçlarının şarj edilebileceği arabirim ve USB şarj cihazına  sahip şehir mimarisine uygun, şeffaf görünümlü, kolay temizlenebilen yeni nesil akıllı durak sistemidir" dedi. 
                            KIRŞEHİR’İMİZE YAKIŞANI YAPMAYA DEVAM EDİYORUZ" 
               Kırşehir  Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, 20 ayrı akıllı şehir uygulaması ile Akıllı durakların ilkinin Cacabey Meydanındaki durağa monte edildiği hatırlattı. Kırşehir Belediyesinin teknolojik altyapısı ile Türkiye’nin en önde gelen kamu kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Başkan Yaşar Bahçeci kavşaklar, yollar, alt ve üst yapı ve otoparklar gibi milyonlarca liralık ulaşım yatırımı yaptıklarını, tüm bunların yanında vatandaşların daha rahat ve konforlu seyahati için teknolojiyi de en üst seviyede kullandıklarını kaydetti. 
           Geliştirilen uygulama ile otobüslerin hangi duraktan kaç dakika sonra geçeceğinin net olarak görüldüğüne dikkati çeken Başkan Bahçeci, "Daha önce otobüslerinin konumları gibi birçok kolaylıktan faydalanan vatandaşlarımız artık durağından otobüsünün ne zaman geçeceğini dakika dakika öğrenebilecek. On yıldır ulaşımdan, alt yapıya, kültürden sosyale her alanda Kırşehir’imize yakışanı yatık yapmaya da devam ediyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20HAZ%C4%B0RAN%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı