"Aristokrasi çocuğu değiliz, kraliyet ailesinden de gelmedik!"

Milli Antrenör Sinan Demir, günümüz gençlerine çağrıda bulundu.

Kırşehir Haberleri 28 Aralık 2018 16:33
"Aristokrasi çocuğu değiliz, kraliyet ailesinden de gelmedik!"
-A +A

         Milli Antrenör Sinan Demir, günümüz gençlerine çağrıda bulundu. Milli Antrenör Sinan Demir açıklamasında şunları kaydetti: “Gençler hayalleriniz olmalı, hayalleri olmayanın projeleri olmaz ve hedeflerinize ulaşamazsınız, hayaller insanları geleceğe taşır, imkânsızlıklar yoktur başka seçenekler aramayanlar vardır. Bizim inancımızda umutsuzluk yoktur umudunu kaybedenler vardır. Buda inancı zayıf olan, hayata küsen, mücadeleyi bırakan, zorluklara karşı pes edenler, direnci zayıf olanlar kaybetmeye mahkûm olurlar, olumsuzluk yoktur bahaneler vardır. Yetersizlik yoktur tembellik vardır. Her başarısızlıkta tembelce hareket edenler öz güvenlerini kaybedenler.
          Sevgili gençler, insanoğlunun çalıştığı kadarının karşılığı vardır. Öyleyse kendimizi geliştirmek branşlara yönelik doğru kitaplar seçerek, okumalıyız, ilim, insanların zihnini geliştirir zekâsını artırır ufkunu açar, geçmişi doğru değerlendirme ve geleceği inşa etme fikri verir. Vermiş olduğum örnekler, günümüzde, eğitimde sporda sanatta, müzikte, ekonomide, hep böyledir. Doğru düşünme doğru karar vermede rol model insanları örnek almak zorundasınız.
          Günümüz yaşam tarzını göz önünde bulundurduğumuzda, bizlerin nasıl hareket edeceğimizi, nasıl giyineceğimizi ne yiyeceğimizi ne şekilde, neyle oynayacağımızı, hangi filmleri izleyeceğimizi  siz sevgili gençlerin ahlakını ve beyinlerini  kirleten  bizleri kunta kinde haline getiren fikir özgürlüne müsaade etmeyen küresel dünya düzenin kölesi haline getiren  maalesef  süper güçler dediğimiz  para  baronlarıdır.
          Örneğin gelişmiş dünya ülkelerine baktığımızda ABD, Japonya,  Almanya, İngiltere  Rusya gibi ülkeler, teknoloji ve ekonomik üstünlük onların eline geçmiştir. Öyleyse sevgili gençler, kendi kendimize bir beyin fırtınası yapalım, saymış olduğum bu beyin kirliğinden ve sömürü düzeninden kurtulmak istiyorsak, bir insandan ne olur demeyeceğiz. Örneğin, bir fikir adamından ne olur demeyelim, geçmişe dönüp baktığımızda,somut örnekleri ile geçmişe ve geleceğe iz bırakanlar arasında ki örnek şahsiyetlerden.
 Hz. Muhammed’dir eğer krallıkları, imparatorlukları,sömürü düzenini değiştirebiliyorsa  neden siz değerli gençler ilim adamı olup dünya düzenini yönetmeye talip olmayasınız. Öyleyse sporda sanatta müzikte ilimle irfanla uğraşarak çok çalışarak hayallerimizi gerçekleştirmek istiyorsak üniversite için bir sorudan şampiyon olmak için bir Altın madalyadan, bilim adamı için bir insandan ne olur. Demeyeceğiz geleceğimize ışık tutmak adına kariyerimizde çok şey olacağını,gelecek nesle iz bırakmak istiyorsanız tıpkı bilimde buluş yapan Edison’un elektriği bularak aydınlattığı gibi, sağlıkta Lokman Hekim gibi örneklerle belirtmişimdir.
             Sevgili gençler şunu iyi bilin ki, bizler Anadolu insanları olarak Aristokrasi çocuğu değiliz, kraliyet ailesinden de gelmedik insanları sömürerek hiç zengin olmadık, birilerinin sırtına basarak makam ve kariyer sahibi hele hiç olmadık. Geldiğimiz yeri biz gayet iyi biliriz."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı