"Avlanırken Hayvanlara Eziyet Etmeyin"

Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, av yapan Kırşehirlilere seslenerek hayvanlara acı çektirmemeleri uyarısında bulundu.

Kırşehir Haberleri 9 Temmuz 2018 19:11
"Avlanırken Hayvanlara Eziyet Etmeyin"
-A +A

  
         Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er, av yapan Kırşehirlilere seslenerek hayvanlara acı çektirmemeleri uyarısında bulundu. Mustafa Er açıklamasında 15 Haziran'da açılan sezona ilişkin bilgiler aktararakbazı uyarılarda bulundu.
         Kırşehir Amatör ve Sportif olta Balıkçılar Derneği Başkanı Mustafa Er açıklamasında şu bilgilere yer verdi: " Av sezonu Haziran’ın 15’inde açılmıştır. Balıkların serbest zamanıdır. Yalnız büyük balıklar tamamen dinlenmeye geçti. Dinlendikten sonra balıklarımız yine ırmak mevkisine yayvan yerlere göç etmeye başlarlar. Ama şimdi tamamen derinde yatmaktadır. Levreklerimiz serbest Mayıs’ın 1’inde açıldı çok kıymetli bir balık, levreklerimizde dinlenmektedir. Bu balıklar derin yerlerde dinleniyor. Burada serbest olan balıklarımız çok. Levrek, sazan, kerpe, in balığı, yayın balıklarımız var. Çok değerli balıklardır. Bizim buradaki hele hele yayın balıklarımız çok çok iyidir. Yalnız benim buradan iletmek istediklerim var. Mümkün olduğu kadar santim olarak 40 cm altı balıklarımız sazanda yasaktır ve 5 adetten fazlası da yasaktır. Aksi takdirde burada jandarmayla, tarım il müdürlüğüyle karşı karşıya kaldıkları zamanda ceza işlemleri yapılacaktır. Kimseye bir zararı olmadan herkes limitine uyarsa balıklarımız daha fazlalaşır. Böylece ava çıkıldığında el boş dönülmeden payına düşeni alıp gelirsin. Ama bizim burada kıt kanaat hiç yok 50 tane sazan yakaladım hepsini alıp gidiyim mantığı var. Avcılarımızın kurallara uymalarını ve avcılarımızın av hayvanlarına acı çektirmemelerini istiyoruz" dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20%C5%9Eubat%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı