"Avukatlar savunma hakkının temsilcileridir"

Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm avukatların gününü tebrik ederek, çalışma hayatlarında başarılar diledi.

Kırşehir Haberleri 5 Nisan 2019 14:40
"Avukatlar savunma hakkının temsilcileridir"
-A +A

         Mucur Belediye Başkanı Atılgan Yılmaz, 5 Nisan Avukatlar günü dolayısıyla yayınladığı mesajında tüm avukatların gününü tebrik ederek, çalışma hayatlarında başarılar diledi.
         Belediye Başkanı Atılgan yayınladığı mesajında ileri bir demokrasiye ulaşmanın yolunun hukuka duyulan güvenle elde edilebileceğini söyledi. Başkan Yılmaz; “Avukatlar, ihtiyaç duyduğumuz savunma hakkının temsilcileridir. Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Avukatlarımız, toplumumuzun huzurlu ve güvenli bir ortamda yaşamaları için gerekli olan adaletin sağlanmasında önemli bir yere sahiptirler. Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan çaba gösteren avukatlarımız toplumsal ilişkilerde karşılaşılan sorunların giderilmesinde çok önemli bir görevi yerine getirmektedirler. Hukuk sistemimizin ayrılmaz bir unsuru olan avukatlarımızın, savunma sorumluluğunu yüklenerek çok önemli bir işlevi yerine getirmektedirler. Toplumsal hayatın en büyük ihtiyaçlarından olan hak ve adaletin gerçekleştirilmesi açısından avukatlık, iddia, savunma ve karar üçlüsünden oluşan yargının en temel öğelerindendir. Savunmanın temsilcisi olan avukatlık müessesesinin işlemediği bir hukuk sisteminde hak ve adaletten söz edilemez. Adil bir yargılama için avukatlık olmazsa olmaz bir fonksiyona sahiptir. Medeniyet, ancak adaletin tesisiyle mümkündür. Kamu vicdanını ve adaletin sağlanması için kurumlarımız ve vatandaşlarımız adına hassasiyetle görevlerini yerine getiren tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyor başarı dileklerimle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Ismail

16:08 5 Nisan 2019

VAR OL BASKAN
1000
Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/21%20A%C4%9Fustos%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı