"Babamla Oyuncak Yapıyorum" Sergisine Büyük İlgi!

Miniklerin birbirinden güzel el emeği çalışmalar, izleyenler tarafından beğeni kazandı

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2018 19:09
"Babamla Oyuncak Yapıyorum" Sergisine Büyük İlgi!
-A +A

                 Ahi Evran Külliyesi'nde Kırşehir Merkez Defne Kılıçözlü Anaokulu miniklerine ait çalışmaların bulunduğu "Babamla Oyuncak Yapıyorum" isimli sergi büyük ilgi gördü. Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, BİL Okulları Müdürü Mustafa Çelik ve Defne Kılıçözlü Anaokulu Müdiresi Aslı Altan'ın yanı sıra okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve velilerin katıldığı sergide çocukların babaları ile hazırlamış olduğu birbirinden güzel el emeği eserler sergilendi. 
                 Sergiye ilişkin bilgiler aktaran Okul Müdiresi Aslı Altan açılışta yaptığı konuşmasında, "Babaların da çocukları ile teknolojiden uzak anlamda etkin ve verimli bir şekilde vakit geçirebilmek ve ortaya güzel eserler çıkarabilmelerini göstermek amacıyla okulumuz tarafından böyle bir proje başlattı. Gelecek yıllara da taşıyacağımız bu projemizde annelerimiz kadar babalarımızın da proje çalışmaları konusunda aktif olmalarını istedik. Ortaya çok başarılı eserler ortaya çıktı. Proje kapsamında öğrenciler babalarıyla birlikte karar vererek oyuncak, eğitim materyali vb. gibi ürünleri tasarladılar. Tasarladıkları ürünlere sergimizde yer verdik. emeği geçen bütün öğretmenlerimize, velilerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz" dedi. 
                   'Babamla Oyuncak Yapıyorum" isimli sergi açılışını Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Okul Müdürü Aslı Altan ve BİL Okulu Müdürü Mustafa Çelik gerçekleştirirken, sergide ahşap malzemelerden hazırlanan evler, plastik ve yün ip gibi malzemelerden oluşan bebekler ile kuruyemişten hazırlanan bebekler büyük beğeni topladı. 
                    Geçen yıl da gerçekleştirilen sergi, köpük tabaktan hazırlanan elbise, Nasrettin Hoca, uzaylı çocuk ve kağıt bardaklardan hazırlanan kıyafetleri bulunan çocukların sunumları ile sona erdi. 
Sabah ve öğlenci olarak 8 sınıfta 139 öğrenci eğitim-öğretim faaliyeti yaparken, 4-6 yaş grubu öğrencilerin devam ettiği okul, Çukuçayır Mahallesi'nde bulunuyor.
                     Kırşehir Merkez Defne Kılıçözlü Anaokulu Yetkilileri. okulun tarihçesi hakkında bilgi verirken de şunları kaydettiler: "Öğretmen Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu 1965–1966 yılında Bayındırlık Müdürlüğünce emanet usulü ile yaptırılmış, 1966 yılının Şubat ayında 175 öğrenci ile eğitim ve öğretime açılmıştır. 1998 yılında Türk Milli Eğitim Sistemi'ndeki ilkokulların ilköğretimlere dönüştürülmesi yolundaki mevzuat değişikliği nedeniyle adı Öğretmen Ziya Kılıçözlü İlköğretim Okulu olarak değiştirilmiştir. Daha sonra ilköğretimlerin kesintisiz sekiz yıla çıkarılması ile okulumuza ilk defa 2000–2001 Eğiti-Öğretim Yılı'nda 6.sınıf açılmıştır. Okulumuz 1966 yılından beri 1997 yılına kadar ilkokul olarak bin 876 öğrenci mezun vermiştir. İlköğretim binasının yan tarafa taşınmasından sonra hayırsever Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü tarafından bina tamamen yenilenerek anaokuluna dönüştürülmüştür. Adını da torunu olan Defne Kılıçözlü’den alınmıştır. Okulun sahip olduğu arsa Öğretmen Ziya Kılıçözlü tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü'ne hibe olarak verildiğinden okulun adı Öğretmen Kılıçözlü İlkokulu olarak belirlenmiştir. Ancak bina yenilendikten sonra Defne Kılıçözlü  Ana Okulu olarak değiştirilmiştir."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı