SICAK HABER

"Bağışıklığınızı Güçlendirin!"

34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, sonbahar aylarında virüs telaşına karşı vatandaşları uyardı.

Kırşehir Haberleri 14 Ekim 2018 12:01
"Bağışıklığınızı Güçlendirin!"
-A +A

         34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, sonbahar aylarında virüs telaşına karşı vatandaşları uyardı.
         34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, açıklamasında şu bilgileri kaydetti: “Yazdan çıktıktan sonra kış ayları başlarken bir virüs telaşı alıyor tıp camiasında her yıl yeni bir virüsle tanışıyoruz. Fakat virüsler bazen dost bazen yabancı virüsler oluyor. Yabancı virüslere karşıda direnç geliştirmemiz lazım. Biz hayatı yaşayabilmek için bakteriler ve virüslerle savaşıyoruz. Kötü bakteriler ve kötü virüslerle savaşmaya çalışıyoruz. Vücudumuzu bu yüzden desteklememiz gerekiyor. Mevsim şartlarına göre C vitamini ile sebze ve meyvelerle aldığımız vitaminlerle vücudumuzu daha rahat destekleyip bunlarla savaşması gerektiğini söyleyebiliriz. O yüzden ben bu geçiş döneminde vücudumuzun desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.  Tabi bu kronik hastalıklarda biraz daha fazla olmasını öneriyoruz.  Kronik hastalığı olmayanda biraz vücudunu desteklerse özellikle C vitaminiyle desteklerse bu süreci atlatacağını düşünüyoruz. Her hastalığı farklı tanımlıyoruz. İnsanın iyi olma süreci olarak tanımlıyoruz. İnsan kendini iyi hissetmeyince hastalandım olarak düşünüyor. Fakat bu düşünce tarzı bir belirtisi oluyor. Bu teşhisi koyabilmek için hekime gitmeniz gerekiyor. Sizin iyi olup olmadığınızı hekim söyleyecek. Teşhisi hekim koyacak ve gerekirse dışarıdan size bir katkı sunacak. Gıdalarınızı, tükettiğiniz şeyleri düzenleyecek. Dolayısıyla biz diyoruz ki ilk önce iyi olmayı bilmek için hekime gitmek gerekiyor. Hekim yazacak siz vereceksiniz eczacıya, eczacı danışmanlığında o ilaçları alacaksınız. Kimin hangi ilacı kullanacağını bilmek sadece hekimin işidir. Hekimle çalışıp eczacı danışmanlığında ilaç kullanmak gerektiğini söylüyoruz."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20Nisan%20%C3%87ar%C5%9Famba-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı