"Basının çözüm bekleyen sorunları var"

Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 9 Ocak 2019 10:30
"Basının çözüm bekleyen sorunları var"
-A +A

               Kırşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı. 
              Başkan Turpçu, "Gazeteciler, kamusal bir görevi yerine getirmektedir. Basının, çözüm bekleyen sorunları var" dedi. Başkan Turpçu, mesajında şunları kaydetti: “Çağımızın dinamik mesleklerinden biri olan gazetecilik, ideal manada haberin doğrusunu insanlara ulaşmasını sağlamak gibi anlamlı bir misyon içermektedir. İletişim çağının hayatımızın her noktasına sirayet ettiği günümüzde bu anlayışla görev icra eden, doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı ve hukukun evrenselliği ilkelerinden ödün vermeyen, zamana karşı stres altında işlerini icra eden, düzenli mesai olmadan, doğru haberi halka ulaştırmak için büyük gayret içerisinde olan ve bu anlamda kamusal bir görevi yerine getiren tüm basın mensubu arkadaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten duygularımla kutlarım. Bizler Anadolu’nun rengini, kokusunu, tadını sayfalarımıza, ekranlarımıza oradan da gönüllere aktaran, ülkemiz ve şehrimiz ile ilgili iyiliklerin yanında olup, kötülüklerin karşısında olan basın mensupları olarak, çözüm bekleyen sorunlarımız var. Bir aşk mesleği olan gazeteciliğinin zorluklarıyla birlikte ekonomik ve sosyal imkânlara biran önce kavuşmasını bekliyoruz.”
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete


/Resimler/Editor/images/17%20A%C4%9Fustos%20Cumartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı