“Başkan Bahçeci, Ahilik hayatını iş hayatına yerleştirmemiz lazım”

Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen açılış programında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “31. Ahilik haftamız inşallah en güzel şekilde tüm Türkiye’de kutlanacak Kırşehir’de Ahiliğin başkenti olarak etkinliklere ev sahipliği yapacak.

Kırşehir Haberleri 18 Eylül 2018 19:10
“Başkan Bahçeci, Ahilik hayatını iş hayatına yerleştirmemiz lazım”
-A +A

                   Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen açılış programında konuşan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; “31. Ahilik haftamız inşallah en güzel şekilde tüm Türkiye’de kutlanacak Kırşehir’de Ahiliğin başkenti olarak etkinliklere ev sahipliği yapacak. İnşallah ayın 22’sinde Cumartesi günü Cumhurbaşkanımızın katılmasını istiyoruz inşallah teşrifiyle kapanış programını yapmış olacağız.”
                     Yaşar Bahçeci açıklamasında; “Ahilik şehrimiz için ülkemiz için önemli. Esnafımızın, zanaatkârımızın iş hayatımızın, finans hayatımızın bunlarında tartışıldığı konuşulduğu bir hafta olmasını arzu ediyoruz. Her sene Ahiliğin geliştiğini görmek bizleri son derece memnun ettiğini belirtmek isterim. Bize yaptıkları katkılarından dolayı özellikle Ticaret Bakanlığına, Bakanımıza, bakan yardımcılarına, Esnaf Genel Müdürlüğüne, katkı sağlayan TESK, TESKOM, TOBB’a emeği geçen bütün herkese tüm Kırşehirliler adına teşekkürlerimi iletmek isterim.Ahiliğin gelişmesi için birinci aşamamız külliye idi. Külliyemizde inşaatımız tekrar başladı. Zanaatkârlar çarşısını da hızla başlattık. Haziran ayında 16,5 milyon destek için bir protokol imzalamıştık. Protokolün imzalanmasında en büyük desteği veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a Kırşehirliler adına teşekkürlerimi bildiriyorum. 32 milyonluk desteği sağlayan TOBB, TESK, TESKOM yine aynı şekilde 16,5 milyonluk desteği de sağlayacaklar, onların çok kıymetli başkanlarına ve yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum” dedi.
                     Ahilik haftası etkinliklerin istediğimiz seviye ye oturtması için ikinci önemli değişlikte Ahi Evran kanunu çıkartılması olduğunu belirten Başkan Bahçeci konuşmasında şunları kaydetti: “Bu kanunu çıkartılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ahi Evran kanunun hükümetimizin ikinci 100 günlük programına girer. Kısa zaman da kanunlaşmasını bekliyoruz. Hiçbir şey kendiliğinden olmuyor. Cumartesi devlet büyüklerimiz Kırşehir’e geliyor. Bakanımız kesin gelecek yeni bakanlık sistemi oluştu. Bakanımızı da Kırşehir’de ağırlamaktan son derece mutlu oluruz. Tüm Kırşehirlilerin cumartesi günkü programa katılımlarını bekliyoruz. Ahiliğin önemi, ahilik prensiplerine göre çalışmanın önemi her geçen gün daha da anlaşılıyor, özellikle içinde bulunduğumuz bu ekonomik mücadelelerin sıkıntıların yaşandığı bir dönemde ahilik prensiplerine göre çalışmanın ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Kaynakların kullanmanın, sanayinin, üretmenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bunları yaparken de ahilik prensiplerine göre yapmak ahilik ahlakı ile iş yapmak son derece önemli. Hemen ufak bir kriz oldu diye, fırsat bilenler, fiyatları bir anda yukarı çıkarttı ve bunlar ahilik kurallarına aykırı. Bizim ahilik hayatını iş hayatına yerleştirmemiz lazım. Devlet sisteminde bunun denetimini sıkı bir şekilde takip edilmesinin de ülkemizin geleceği açısından da son derece önemli. Ahi baba Mustafa Karagüllü’yü rahmetle anıyorum. Ahilik haftamız kutlu olsun diyorum. Gelen bütün misafirlerimizle en güzel şekilde ağırlayacağız ve inşallah en güzel şekilde ev sahipliği yapacağız. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı