SICAK HABER

"Başvuruların Sonuçları Mutlaka Takip Edilmeli!"

Kırşehir İl Nüfus Müdürü Şinasi Kaya, yaptığı açıklamada, "Çipli kimlik almak üzere başvuran vatandaş başvurma süresince verdikleri adreslerde gönderilen cipli kimlik kartları kendilerine ulaşılmadığında tekrar bize dönüş oluyor ve bizde bekleme süresi bir ay.

Kırşehir Haberleri 14 Ağustos 2018 19:10
"Başvuruların Sonuçları Mutlaka Takip Edilmeli!"
-A +A

         Kırşehir İl Nüfus Müdürü Şinasi Kaya, yaptığı açıklamada, "Çipli kimlik almak üzere başvuran vatandaş başvurma süresince verdikleri adreslerde gönderilen cipli kimlik kartları kendilerine ulaşılmadığında tekrar bize dönüş oluyor ve bizde bekleme süresi bir ay. Bu bir ay süresince gelip bizden de almazlar ise genel müdürlüğe gönderiyoruz" dedi. Şinasi Kaya yaptığı açıklamada "Çipli kimlik kartına baş vurduklarında ve kartın kendilerine ulaşma süresinde şehir dışında olacak iseler eğer  şehir dışındaki adrese de gönderiyoruz" dedi.
         Vatandaşlara başvuru sonuçlarını takip etmelerini ve kartlarını zamanında almaları uyarısında bulunan Kaya, şöyle konuştu:
         "Başvuru yapan vatandaşlarımıza önce mesaj geliyor, daha sonra PTT aracılığıyla istedikleri adrese kimlik kartları teslim ediliyor. Vatandaş evde olmadığı durumlarda kapıya haber kağıdı bırakılıyor. PTT'den de kimliğini almayan vatandaşın kimlik kartı müdürlüğümüze teslim ediyor. Kimliği gelen vatandaşlarda 30 gün içerisinde bize gelerek kimliğini teslim alması gerekiyor. Bu zaman içerisinde kimliğini almayan vatandaşların kimlik kartlarını elektronik devrede imha edip genel merkeze gönderiyoruz. Vatandaşlarımızı kimlik başvurusu yaparken bu konuda uyarıyoruz. Kartlar imha edilmeden yeniden başvuru yapılamıyor. Müdürlüğümüzde 30 günün dolmasını bekleyen çok sayıda kimlik var. Gelip alınmadığı takdirde veya verdikleri adreslerde bulunmadıklarında genel müdürlüğe göndererek imha etmiş oluyoruz  Telefon açarak 'kimlik kartınız geldi, gelin alın' dememize rağmen yine almayanlar var. Biz de kimlik kartlarını imha etmek zorunda kalıyoruz" ifadelerini kullandı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20Nisan%20%C3%87%C4%B1nar-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı