"Bayram Yardımlarının Kesilmesi Vicdanları Sızlattı!"

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Kırşehirli Yıldırım Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın talimatı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından, şehit yakınları ve gazilere dini bayramlarda verilen yardımları, emeklilere yapılan 1000 TL’lik bayram ikramiyesi ile ilişkilendirerek kesmesine büyük tepki gösterdi.

Kırşehir Haberleri 18 Haziran 2018 19:12
"Bayram Yardımlarının Kesilmesi Vicdanları Sızlattı!"
-A +A

         CHP Parti Meclisi Üyesi ve Ankara 2. Bölge Milletvekili adayı Kırşehirli Yıldırım Kaya, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın talimatı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından, şehit yakınları ve gazilere dini bayramlarda verilen yardımları, emeklilere yapılan 1000 TL’lik bayram ikramiyesi ile ilişkilendirerek kesmesine büyük tepki gösterdi. Yıldırım Kaya, “AKP iktidarının, şehit ailelerine ve gazilerimize yapılan 500 TL’lik vakıf yardımına göz dikerek kesmesi, vicdanları sızlatmıştır. Bu ülke için en büyük bedeli ödeyen şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize yapılan bu utanç verici muameleyi kınıyoruz” dedi.
         Yıldırım Kaya, “Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yardımın kesilmesi değil, böylesine çirkin bir muameleye maruz kalmaları üzmüştür” diye konuştu.
          CHP Ankara 2. Bölge Milletvekili Adayı Yıldırım Kaya açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından şehit yakınları ve gazilere dini bayramlarda verilen yardımlar bu Ramazan Bayramı’nda verilmedi. Yaşanan mağduriyet, şehit yakını ve gaziler tarafından partimize iletildi. Yaptığımız inceleme sonucu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın talimatı ile yardımların kesildiği bilgisine ulaştık.
         Telefon ile görüştüğümüz, Keçiören Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkilileri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yazılı talimatı ile yardımların kesildiği açıklamasını yaptı. Bakanlığın yazılı talimatının gerekçesi ise Ramazan Bayramı’nda emeklilere verilen 1000 TL’lik bayram ikramiyesinin şehit ailelerine ve gazilere de verilmesi.
         Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın, şehit yakınları ve gazilere verilen vakıf yardımını emeklilere verilen 1000 TL’lik bayram ikramiyesi ile ilişkilendirerek kesmesi vicdanları kanatmıştır. AKP iktidarının, şehit ailelerine ve gazilerimize yapılan 500 TL’lik vakıf yardımına göz dikerek kesmesi kabul edilemez çirkin bir uygulamadır. Bu ülke için en büyük bedeli ödeyen şehitlerimizin ailelerine ve gazilerimize yapılan bu utanç verici muameleyi kınıyoruz. Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yardımın kesilmesi değil, böylesine çirkin bir muameleye maruz kalmaları üzmüştür. Yapılan bu vicdansızlığı halkımızın takdirine sunuyoruz."
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/15%20%C5%9Eubat%20%C3%87%C4%B1nar-1(1).jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı