"Bayramlar Birlik ve Beraberliğimizin Pekişmesine Vesile Olmaktadır"

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kurban Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 20 Ağustos 2018 13:15
"Bayramlar Birlik ve Beraberliğimizin Pekişmesine Vesile Olmaktadır"
-A +A

           Kırşehir Valisi İbrahim Akın, Kurban Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Vali Akın mesajında "İhtiyaç sahiplerine uzatacağımız yardım eli ile paylaşmanın verdiği hazzı tüm benliğimizde hissedeceğiz " diyerek şu ifadeleri kullandı: "Güzelliklerin paylaşıldığı, milli ve manevi değerlerimizin en üst seviyeye çıktığı bir Kurban Bayramı’na daha milletçe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  
         Bilindiği üzere bayramlar, toplumda oluşturduğu manevi iklim ile İslam âleminin üstüne rahmet olarak inmekte, çağımızın getirdiği tüm olumsuzlukları bertaraf etmektedir. İnancımızdan ve milli duygularımızdan aldığımız bu güç, bizleri bir araya getirmekte, rahmeti, fazileti ve mağfiretiyle insanlığı huzura sevk etmektedir.
         İnsanlar arasında sevgi tohumları eken, her türlü insani ve ahlaki değeri canlandıran, huzur ve sükûnetin hâkim olduğu bu özel günlerin kıymetini bilerek ve tüm benliğimizde hissederek yaşamak bizleri hem bu dünyada hem de ahirette mutlu kılacaktır. Yüce dinimiz İslamiyet, yardımlaşma ve dayanışma üzerine kurulu bir dindir. Veren elin alan elle buluştuğu bayramlarda paylaşmanın en güzel örnekleri sergilenmektedir. İnanıyorum ki, bu bayramda da milletçe şefkat ve merhamet duygularımızı doğru yöne kanalize edecek, en yakınımızdan tutun da dünyanın öbür ucunda yaşayan ihtiyaç sahiplerine uzatacağımız yardım eli ile paylaşmanın verdiği hazzı tüm benliğimizde hissedeceğiz.
         Her bayramda olduğu gibi bu bayramda da ülkemizin bölünmez bütünlüğü uğruna hayatını kaybeden şehitlerimizi anmak, ailelerinin acılarını dindirmeye çalışmak, gazilerimize duyduğumuz şükranı dile getirmek, yaşlı, kimsesiz ve muhtaç insanlara kucak açmak milli birlik ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olacaktır.
         Bununla birlikte son yıllarda komşu ülkelerimizde terör nedeniyle yaşanan savaşlar bölge insanlarını zor durumda bırakmış ve milyonlarca insan ülkemize sığınmak zorunda kalmıştır. Bayramı yerinden yurdundan uzak bir şekilde geçiren göçmen kardeşlerimize milletçe kol kanat gererek destek vermemiz onlara rahat bir nefes aldıracaktır.  
 Vatandaşlarımızın Kurban Bayramı'nı huzur ve güven içerisinde geçirmelerini sağlamak amacıyla Valiliğimiz koordinesinde ilgili kurum ve kuruluşlarımızca gerekli tüm önlemler alınmıştır. Kazaların en çok yaşandığı bayramlarda seyahate çıkacak vatandaşlarımızın trafikte dikkatli olmalarını ve trafik kurallarına harfiyen uymalarını bekliyoruz.  
 Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramınızı içtenlikle kutluyor, bayramın Kırşehirli hemşehrilerimize, ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Temmuz%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı