"Belediyede Tasarruf Dönemi Başlıyor!"

Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Encümeni toplantısında gereksiz ve atıl durumdaki eski makam aracının satışı için yetki istedi.

Kırşehir Haberleri 13 Nisan 2019 11:56
"Belediyede Tasarruf Dönemi Başlıyor!"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Belediye Encümeni toplantısında gereksiz ve atıl durumdaki eski makam aracının satışı için yetki istedi.
         Oy çokluğu ile Belediye Encümeni atıl durumdaki makam aracının satılmasına onay verdi. Başkan Ekicioğlu, toplantıda tasarrufa gidileceğini söyledi.
         Atıl bekleyen makam aracının satışına onayın çıktığı toplantıda konuşan Belediye Başkanı Ekicioğlu, "Bu araç yaklaşık on yıldır atıl bekliyor. Üzerinde haciz var. Bekleyen arabanın satılmasını gurup olarak düşündük. Gereksiz, bu aracın bir an önce satılmasını istiyoruz" dedi.
         Encümenin verdiği yetki ile Başkan Ekicioğlu, tasarrufa gidileceğini ve kiralık araçların da iptalini isteyeceklerini şöyle anlattı:
         "Gereksiz araç sayımız varsa binek araç bunlarında satışını ve kiralıksa da iptalini isteyeceğiz. Çünkü bu konuda tasarruf yapmak zorundayız. Onun için ilk önce bu makam aracının satılmasını istiyorum. Kiralık araçlarda ise sözleşme bittiği zaman tasarruf yapmak zorundayız. Bu konuda bilginiz olsun. ilk Hedefimiz de atıl eski makam aracını satmak oldu. Ben lüksü sevmiyorum. Makam aracı bana tahsis edilmiş bir araç ama ben lüksü sevmiyorum. Mümkünse teknik personelle görüşüp kendi aracımı kullanmak istiyorum. ülke ekonomisinde doğru kullanılmasından yanayım."
         10 üyenin reddettiği satış işlemi 20 üyenin kabul oyu ile komisyondan geçti. 40 AK 001 plakalı makam aracı motor kısmında oluşan arıza nedeniyle kullanılmamıştı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/20%20A%C4%9Fustos%20Sal%C4%B1-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı