"Birlik ve Beraberlik İçinde Seçim Sürecini Sürdürüyoruz"

24 Mart'ta yapılacak Kırşehir Sağlık-Sen'in iddialı ismi İdris Kaya, gazeteniz Çınar Kırşehir'e açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 13 Mart 2018 19:15
"Birlik ve Beraberlik İçinde Seçim Sürecini Sürdürüyoruz"
-A +A

         24 Mart tarihinde yapılacak olan Kırşehir Sağlık-Sen Şube Genel Kurulu seçimleri öncesinde 3 kişi başkan adaylığını açıklarken, seçimin iddialı ismi İdris Kaya, gazeteniz Çınar Kırşehir'e yaptığı açıklamada, "Demokratik bir seçim olacağı anlayışındayım. Ben ve yönetim kurulu üyelerimiz, kimsenin adayı değildir.              Sağlık çalışanların sorunlarını çözecek kapasiteye sahip yönetim kurulu arkadaşlarımla hizmete adayız" dedi. İdris Kaya, seçimde 96 delegenin oy kullanacağını ifade ederek yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Seçimde 96 delegenin oy kullanacağını düşünürsek, adaylığını ilan eden aday sayısının çok olduğu anlayışı da ortak görüş olarak ortaya çıkmaya başladı. Bu durumda uygun gördükleri adaylarla birleşmelerinin daha faydalı olacağı genel kanaati üzerine, benim başkanlığımda Başkan Adayı Etem Turhan ile gerçekleştirilen birlikteliğin delege, sağlık çalışanları ve gönül bağı olanların teveccüh ve desteklerine ilaveten seçim çalışmalarına da  heyecan ve güç katacağı düşüncesiyle birlik ve beraberlik içinde seçim sürecini sürdürüyoruz. Genel istek üzerine çıktığımız bu yolda, sağlık çalışanlarımızın lehine herkesin olumlu ve faydalı görüşlerine her zaman açık olacağız. Ancak, kimsenin güdümünde ve kontrolünde olmadan özellikle; Vatanımızın birlik beraberliğini bozmaya çalışanlarla geçmişte olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar mücadele ederek yolumuza devam edeceğiz. Sağlık çalışanlarımız çok zor şartlarda ve yeterli olmayan mekanlarda fedakarca 24 saat çalışarak vatandaşlarımızın sağlık sıkıntılarını gidermeye, dolayısıyla onları mutlu etmeye çalışmaktadırlar. Çalışanlarımızın da mutlu olması daha verimli hizmet verilmesi için gereklidir. Geçmişten de ders alarak imkanlar dahilinde daha güzel ortamlara kavuşmak adına; çalışma ortamlarının iyileştirilmesi, hakların alınması, haksızlıkların giderilmesi, güven, eşitlik ve liyakat ilkesinin çalıştırılması, hoşgörü, sevgi, saygı ve dayanışmanın artırılması gereklidir. Birliğimizin daha da pekiştirilmesi, görüşlere, uyarılara ve sıkıntılara samimiyetle kulak verilmesi, merkez ile ücra yerlerde çalışanlarımız arasında eşit hizmet anlayışının oluşturulması, sorunların uzaktan değil yerinde çözülmesi, yalnız olmadığınızın hissettirilmesi, kısaca 'Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz' anlayışının oluşturulması için gereken yapılacaktır.
Yeni bir heyecan ve hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda kıymetli sağlık çalışanlarımızın, sevinçte ve kederde, iyi günde kötü günde, sevgi ve saygı çerçevesinde daha güvenli, mutlu ve huzurlu ortamlarda birlik ve beraberlik içerisinde görev yapma imkanına katkı sağlamamız için fırsat vermeniz dileğiyle, saygı ve muhabbetlerimi sunarım."
İDRİS KAYA KİMDİR?
         İlk, orta ve lise (İHL) tahsilini Kırşehir'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. 1988 yılında Kırşehir Müftülüğü'nde göreve başladı. 1990 yılında Sağlık Müdürlüğü'ne geçiş yaptı. 1990-99 yılları arasında Sağlık Müdürlüğü'nün çeşitli birimlerinde çalıştı. 2000 yılında naklen tayin olduğu Kırşehir Doğum ve Çocuk Bakımevi Hastanesi'nde 2004-2009 yılları arasında müdürlük yaptı. Daha sonra 2010 yılında tayin olduğu Kırşehir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde 2014-2017 yılları arasında müdürlük yaptı. 2018 yılı itibarı ile Kırşehir İl Sağlık Müdürlüğü'ne uzman olarak atanarak Destek Hizmetleri Birim Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.  Kırşehir İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'nde (KİMDER) yönetim kurulu üyeliği yaptı.
         2014 yılında yapılan Sağlık-Sen Kırşehir Şube Genel Kurulu'nda yönetim kurulu yedek üyesi seçildi. 24 Mart tarihinde yapılacak olan Sağlık- Sen Kırşehir Şube Başkanlığı'na aday oldu. Evli ve üç çocuk babasıdır.

 
 
 
 
 
 

Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı