SICAK HABER

"Biz Bir Aileyiz"

Türkiye Gençlik Vakfı Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 1 Ekim 2018 19:14
"Biz Bir Aileyiz"
-A +A

              Türkiye Gençlik Vakfı Kırşehir İl Temsilcisi Sergen Özdemir çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.  
               Özdemir TÜGVA olarak Kırşehir’de bir çok faaliyete imza attıklarını ifade ederken. Ortaokuldan lise ve üniversiteye ve çalışan gençliğe, kadın ve aileye yönelik her alanda farklı çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan  Özdemir : “ TÜGVA olarak geçtiğimiz dönem kurslarımız, gezilerimiz, tanışma aktiviteleri , çeşitli kurum ve toplum içerisinde önemli görülen değerlerimize ve ailelerimizle olan bağlarımızı güçlendirmek için ziyaretler gerçekleştirdik, ve gerçekleştirmeye devam ediyoruz. TÜGVA olarak yurtçuluk faaliyetlerimizle Üniversite kazanan öğrencilerimizin ailelerinden uzakta barınma ihtiyaçlarının karşılanmasında önemli bir rol üstleniyoruz. Öğrencilerimizin sadece barınma ihtiyaçları değil sosyal ve manevi değerlere olan ihtiyaçlarını da karşılama gayreti içerisindeyiz. Üstelik yalnızca kendi yurtlarımızda barınan değil ilimiz genelindeki tüm yurtlardaki öğrencilerimize ulaşarak onları da bu ileri gençlik vizyonumuzun bir parçası olmasına gayret ediyoruz” İfadelerini kullandı.
                Gelecek projeleri hakkında da açıklamalarda bulunan Özdemir gençlere yönelik yeni bir gençlik merkezinin de yakın zamanda hizmete açılacağını belirtti. Özdemir : “ TÜGVA olarak Kırşehir’de yeni bir gençlik merkezi açmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu merkezimizde gençlerimize yönelik kütüphaneden oyun alanlarına, Türk İslam sanatının yer aldığı atölyeler, ortaokul öğrencilerimiz için icraathane ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’da belirttiği üzere bir millet kıraathanesi de bu merkezimizde bulunacak. İnşallah yakın zamanda bu merkezimizi gençliğimizin hizmetine sunacağız."
Üniversite teşkilatında yapılanma sürecini tamamladıklarını ve çalışmalarına süreatle başladıklarını belirten Özdemir: “Halihazırda tüm birimlerimiz ile birlikte yeni programlar gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Gençliğimiz ile sabah namazlarında buluşma etkinliğimiz devam ediyor. Üniversite teşkilatımızı da Samsun’a geziye gönderdik. İlerleyen süreçte de planladığımız ülkemizin tarihi ve manevi alanlarını kapsayan gezilerimiz bulunuyor. Özellikle yurtlarımızda barınan öğrencilerimiz için özel aktiviteler düzenleyerek onların sosyalleşmesi için gereken ortamı sağlamayı amaçlıyoruz. “ 
BİZ BİR AİLEYİZ
                Özdemir “ TÜGVA çatısı altındaki herkesi bir ailenin bireyi olarak görüyoruz. Bu nedenle bizim tüm arkadaşlarımız ile iletişimimiz ilişkimiz gönüldendir. Bu ruh ile hareket ediyoruz. Ben diyen bencil bireyler değil biz diyebilen ve ihtiyaç olduğunda teklif beklemeden yardıma koşmaya hazır bir ruha sahip nesil yetiştirme çabası içerisindeyiz. Kadınıyla Genciyle Çocuğuyla Birlikte Türkiye’nin geleceğini inşa edecek nesli yetiştirmek için çalışıyoruz” dedi. 
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/26%20Nisan%20Cuma-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı