"Biz o Çaresizliği Yaşadık, Başkaları Yaşamasın!"

Bursa'da motosikletli polis timi ile taksinin çarpışması sonucu şehit olan ve organlarıyla hayat veren Kırşehirli polis memuru Hayrettin Yılmaz Türkiye'ye organ bağışında rehber olmaya devam ediyor.

Kırşehir Haberleri 19 Kasım 2018 19:16
"Biz o Çaresizliği Yaşadık, Başkaları Yaşamasın!"
-A +A

        Bursa'da motosikletli polis timi ile taksinin çarpışması sonucu şehit olan ve organlarıyla hayat veren Kırşehirli polis memuru Hayrettin Yılmaz Türkiye'ye organ bağışında rehber olmaya devam ediyor.
         Organları ile birçok aileye yeniden umut olan Hayrettin Yılmaz'ın babası Tuncer Yılmaz ve annesi Sevgi Yılmaz, evlatlarını sonsuzluğa uğurlamanın acısını yaşarlarken organ bağışı konusunda da çağrıda bulundular.
         Şehit Babası Tuncer Yılmaz yaptığı açıklamada, “Biz oğlumuzu şehit verdik. Çocuğumuz bir yıl önce organlarını bağışlamıştı. Bunu da bize söyledi. Bizim de bağışlamamızı söyledi. Çocuğumuz şehit olduktan sonra beş tane insana can oldu. Bu insanların acılarını dindirdi. Cansız bedenimiz bir gün mutlaka toprak olacak. Organlarımız da toprak olacak ama geride kalan insanlara yardımcı olabilmek için herkesin organlarını bağışlamasını istiyorum. Biz sadece bu kararı verirken orda bekleyen benim çocuğum da olabilirdi. Benim çocuğumun kalbi 21 yaşında bir insana takıldı. Biz onunla konuştuğumuzda onu kendi evladımız gibi bildik, onu bağrımıza bastık. Vatandaşlarımıza dileğim şu herkes organlarını bağışlasın, organları toprak olmasın. benim çocuğum yaşarken vatana hizmet etti. Şehit olduktan sonra da geride kalanlara insanlık için ne yapabilirim dedi. Yapabileceği tek şey vardı. Organlarını bağışlamaktı. O da organlarını bağışladı. Benim çocuğum şehit olduktan sonra çevremizdeki birçok insan gidip organlarını bağışladı. Çocuğum bir nevi Kırşehir’de buna öncü oldu. Organ bağışının ne kadar önemli olduğunu, ne kadar değerli olduğunu, insanların acılarını dindirebildiğini buna öncü olduğu için de sevinçliyiz. Çocuğumun beş organını almışlardı ve bu beş insana umut oldu. Kalbini alan 21 yaşında, akciğerini alan da 50 yaşında. O insanlar bizi aradığı zaman çok mutlu olduk. Acımız bitmez tabii ki de ama bir nebze de olsun acımızı dindirmeye yetti tabi. O insanların acıları sona ermiş. Kalbini alan çocuk iki yıldır kalbi yapay kalple çalışıyor.Son haddine gelmiş. Benim çocuğum bu çocuğun yaşamasına vesile oluyor. Çocuğum organ bağışıyla onun ızdırabını dindirmiş. Konuştuk. Bir yandan çok heyecanlı bir yandan da üzgündük. İnşallah buraya geleceğini söyledi. Biz onun dört gözle gelmesini bekliyoruz. Onlar da bizim evladımız. Biz onlarla artık bir aile olduk. Sürekli görüşmeyi istiyoruz. Görüşeceğiz de inşallah. Acımızı bir nevi öyle dindirmeye çalışacağız. Çoğu insan gitti organlarını bağışladı. Artık insanlar şunu bilmeli yani, ruh bedenden ayrıldıktan sonra bedenin toprak olacağını hepimiz biliyoruz. Bu toprak olmasın, insanlara hizmet için çaresiz insanların çaresi olmalıyız. Şehidim beş tane çaresiz insana çare oldu. Onların acılarını dindirdi. Acımızı biraz bu şekilde dindirmeye çalışıyoruz” dedi.
         Şehit Annesi Sevgi Yılmaz ise konuşmasında “Beş dakika sonra ne olacağımız hiç belli değil. Topraktan geldik, toprağa gideceğiz sonuçta. Arkamızda kendimizden bırakacağımız tek şey tek miras bence organlar. Çünkü başkalarına hayat, umut ışığı olacak. Bu çaresizlik çok acı bir şey. Biz bunu üç gün yaşadık. Evladımız organ beklemedi ama yoğun bakım ünitesinin önünde biz onu üç gün boyunca yaşadık. Şu an çok rahatım. O anki duygularım çok başkaydı. Oğlum zaten bir ay önce geldiğinde bana söyledi. Organlarımı bağışladım haberin olsun anne dedi. Bende kıyamam sana oğlum dedim. Annecim lütfen ben kararımı verdim, siz de onaylayacaksınız dedi bana. Bilmiş yani. Vasiyet gibi yaptı. 40 gün önce yeğenimiz düğününe gelmişti. O zaman görmüştük. Zaten doktorlar geldiğinde direk o aklımda geldi benim. Doktor dediği zaman eşimle göz göze bakıştık ve tamam dedik. Çünkü çaresizliği orada yaşadık. Oğlum yaşarken benim kahramanımdı. Şehit oldu. Dünyanın en büyük onurunu bize miras bıraktı. İkinci miras da arkasında bıraktıkları. Kalbimi veriyorum o kişiyi görünce beni göreceksin anne dedi. Gerçekten böyle söyledi. Ben dalga geçiyorsun oğlum dedim kızdım. Anne sen beni dinle kesinlikle yok demeyeceksin dedi. Ben doktorlara özellikle kalbi verileni görmek istiyorum dedim. Gözlerine bakınca oğlumu göreceğimi düşünüyorum. Organ bağışı çok önemli. O kadar çaresiz umutsuz insan var ki, veren Allah alan da Allah ama biz sebep olalım" ifadelerini kullandı.  


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı