"Bizim Davamızda, Sevdamızda Kırşehir!"

Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal, Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti.

Kırşehir Haberleri 8 Ekim 2018 19:14
"Bizim Davamızda, Sevdamızda Kırşehir!"
-A +A

         Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal, Çınar Kırşehir Gazetemizi ziyaret etti. Çınar Kırşehir Gazetesi İmtiyaz Sahibi Aydın Kahraman ve Yazı İşleri Müdürü Seda Kızıltepe Baysal ile sohbet eden ve hayata geçireceği projeleri detaylandıran Onur Köksal, Kırşehir'in çehresinin bu projelerle Avrupa standartlarına geleceğini dile getirdi.

         Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adaylarından Doç. Dr. Onur Köksal, gerçekleştirdiği ziyarette Kırşehirlilere müjdeli haberleri gazetemiz ve kirsehirhaber365.com aracılığıyla duyurdu.

         “Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da Mevlam dert vermesin” diyerek yola çıkan Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç Dr. Onur Köksal, Kırşehirlilere 40 ayrı bomba gibi projelerle geldiklerinin müjdesini verdi. Gerçekleşen ziyarette gazetemize açıklamalarda bulunan Milliyetçi Hareket Partisi Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Onur Köksal, şunları kaydetti: "“Bizler son 2 yıldır Kırşehirimizin ciddi bir şekilde analizini yaptık. Her gelen mevcut Belediye Başkanı Allah razı olsun Kırşehir’i bir adım öne götürmeye çalıştı.  Bizim buradaki amacımız hani yola çıkış sloganımızda o. “Gönüller kırmaya değil, gönül almaya geliyoruz.” Rahmetli Neşet hocanın tabiriyle Gönüllerin hizmetçisi ayaklarının turabı olmaya geliyoruz. Çünkü Kırşehir gariban, Kırşehir sahipsiz. Son 20 yılda Kırşehir ne ekonomik anlamda, ne kültürel anlamda ne de iktisadi anlamda ileri gitmemiştir. Biz oturduk 2 yıl içerisinde çok ciddi alanın uzman olan öğretim üyeleriyle, sanayicilerle görüşüp bir istihdam projesi hazırladık. Bunları inşallah adaylık sürecimizde hepsini paylaşacağız.

         40 ayrı projelerinin bunların da 30’unun istihdamla alakalı olduğunu söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan  Aday Adayı Doç. Dr. Köksal,  “Bizler 40 projeyle yola çıktık ve bunların 30’a yakını istihdamla alakalı. Bu bölgenin çocuklarını Kırıkkale’ye, Ankara’ya, Kayseri’ye göndermeyeceğiz. O çocuklar burada çalışacak. Yani belediye, sıradan bir belediye olmayacak. Sıradanlaşmış bir belediye olmayacak. Belediye, fikir üreten yer olacak. İş adamlarını kaçıran değil, iş adamlarını buraya getiren belediye olacağız. Çünkü iş adamlarının buraya gelmesi demek, paranın buraya gelmesi demek. Paranın gelmesi demek, bölgenin kalkınması demek. Bölgenin kalkınması demek, halkın kalkınması demek. Tamamı istihdamla alakalı projelerimizle geliyoruz. Özellikle de eğitim alanında da Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de destek sağlayacak Avrupa Birliği projeleriyle geliyoruz. Bir eğitimci olmamız hesabiyle de biz istiyoruz ki Neşet Baba’da diyor ya “Bir garibim budur derdim. Tüm Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim yurdum, Dünya’dan geri kalmasın.” Biz yöremizi bölgemizi Dünya’dan geri bırakmamak için bu göreve talibiz. Amacımızda bu gayemizde bu. İnşallah Milliyetçi Hareketle ve Ülkücü bir bakış açısıyla biz 3 hilal sancağını buraya dikmeye talibiz. Kimseyi ayırt etmeden, kimseyi hor görmeden, kimseyi hakir görmeden. Çünkü öyle bir dönemden geçiyoruz ki kimseyi kimseden ayırt etmeye, kimseyi hakir görmeye lüksümüz yok. Herkes bizim insanımız. Herkes bu toprağın çocuğu. Herkes bizim için bir değerdir. Yine dediğimiz gibi bizler 40 projeyle geliyoruz. Ve bu 40 proje çok basit projeler değil. Hepsi birbirinden özel hepsi birbirinden değerli projeler. Ayrıca güzel bir haber daha vereyim. Bu 40 bomba projenin içerisinde en büyüğü olan bir bomba projemiz var. Bunu şimdi söylemeyeceğiz ama adaylık sürecimizde halkımıza bu projeyi de anlatacağız. Bizler bu projeleri bir anda çıkarmadık ortaya. Bunlar tam 2 yıl üzerinde araştırmalar sonucu, gördüğümüz eksiklikler sonucu birbirinden değerli kişilerle oturup istişarelerimiz analizlerimiz sonucu çıkardığımız projelerdir. Bütün projelerimizin de alt yapısı mevcuttur” ifadelerini kullandı.
         4 yıllık sürecin de gelip geçtiğini söyleyen MHP Kırşehir Belediye Başkan Aday Adayı Doç. Dr. Köksal sözlerine şöyle devam etti: “Şunu çok iyi bilmeliyiz ki 4 yıl dediğiniz süre gelip geçer. Bizim sloganlarımızdan biri o. Ne beddua edeceğiz, ne de kendimize beddua ettireceğiz. Ben bu toprakların çocuğuyum. Hasıl olan şey bu topraklara hizmet etmek. Kırşehir bilimin ve ilmin merkezidir. Bir çok değerlerimiz var ve bu özelliklerimizi kullanabiliyor muyuz? Hayır tabi ki de kullanamıyoruz. Bizim projelerimizin içerisinde öyle bir şey var ki Ankara’da bulunan ortaokul öğrencileri, lise öğrencileri buraya hazırladığımız projenin içerisindeki şeyi görmeye gelecekler. İlmin ve bilimin yuvasını görmeye gelecekler. O yüzden biz Kırşehir’e talibiz. Şimdiye kadar hizmet eden bütün belediyelerimize teşekkür ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Biz Kırşehir’i bir adım öne değil, on adım öte taşımaya talibiz. Bu dediklerimizi de zaten yapmazsak halk zaten 4 yıl sonra bizlere gereken cezayı kesecektir. O yüzden 4 yıl bir süre gelip geçer. Ama yapılan hizmetler daima kalır. Biz buraya hiç gitmemek üzere gelmek istiyoruz. Bizim davamızda, sevdamızda Kırşehir.  Burada yerli, köylü ayrımı olmayacak. İnsanın insandan üstünlüğü olmayacak. Üstünlük takvadadır diyeceğiz. Rahmetli Neşet hoca’nın tabiriyle “Bir garibim budur derdim, bütün Dünya’yı bende gördüm. İsterim ki benim Kırşehir’im Dünya’dan geri kalmasın. Kırşehir’i bölge illere muhtaç kılmayacak projelerle geliyoruz.
         Şimdi Kırşehir’de her partiden bir çok aday adayları belli oldu ve olmaya da devam ediyor. Ben bütün aday adayları arkadaşlarıma ve aday olacak arkadaşlara başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcıları olsun. “Derdi makam olanın derdi bitmesin, derdi dava olana da mevlam dert vermesin.” Bizim davamız Kırşehir. Bizler bu duayla ve bedduayla yola çıkıyoruz.  Gerçekten derdi makam olanlara rabbim dertlerini bitirmesin eğer dertleri dava ise yani Kırşehir ise mevlam yardımcıları olsun hiçbir zaman dert vermesin.”
         Ziyaret, karşılıklı bilgi alışverişi ve hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı