"Bu Yolda Hep Birlikteyiz" Tanıtıldı!

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kırşehir'de vatandaşların huzur ve güvenliği noktasında gece gündüz demeden denetimlerini sürdürürken, hayata geçirilen 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz' isimli proje hayata geçiriliyor.

Kırşehir Haberleri 9 Eylül 2018 13:01
"Bu Yolda Hep Birlikteyiz" Tanıtıldı!
-A +A

     Kırşehir Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler Kırşehir'de vatandaşların huzur ve güvenliği noktasında gece gündüz demeden denetimlerini sürdürürken, hayata geçirilen 'Bu Yolda Hep Birlikteyiz' isimli proje hayata geçiriliyor.
         Kırşehir'de de uygulanmaya başlanacak olan proje ile trafik güvenliği hat safhaya çıkartılacak. Kırşehir'de özellikle mesai saati başlangıç ve bitişlerinde yaşanan trafik yoğunluğu nedeniyle görevlerini aksatmadan yerine getiren  ve trafik akışını hızlandıran emniyet güçleri Kırşehir'deki araç sahiplerinin takdirini kazanırken, motosiklet uygulamaları, pankartlar ve sahte para başta olmak üzere birçok konuda vatandaşların bilgi sahibi olması noktasında broşürlü bilgilendirmeler yapan emniyet güçleri Kırşehir'de gerçekleştirilen düğünlerde de silah kullanılmaması konusunda titizlikle çalışıyor.
         İçişleri Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de, trafik güvenliği konusunda çalışma gerçekleştirilecek.
Bakan Süleyman Soylu tarafından, Kırşehir ile birlikte 81 il emniyet müdürüne verilen talimat ile 2018 yılı 100 günlük eylem planı kapsamında, emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması amaçlanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Kırşehir ile birlikte 81 il emniyet müdürüne verilen talimat ile yapılacak olan çalışmalar hakkında şunları söyledi: "Bugün 'Bu yolda hep birlikteyiz' sloganıyla yeni bir süreci başlatıyoruz. İçişleri Bakanlığınca 2018 yılı Eylül, Ekim ve Kasım aylarını kapsayan 100 günlük eylem planı kapsamında, emniyet kemeri kullanımının yaygınlaştırılması, seyir halinde cep telefonu kullanımı, aşırı hıza ilişkin yapılacak iş ve işlemlerle trafik kazalarını önleme planı hazırlanmasına ilişkin talimatlar il valiliklerine, emniyet müdürlüklerimize ve jandarma komutanlıklarımıza gönderilmiştir." dedi. Soylu, Milli Eğitim Bakanlığı ile koordineli olarak Kırşehir ile birlikte 81 ilde özellikle gelecek öğretim yılında trafik derslerine girecek öğretmenlere, trafik eğitici personelince eğitim verdiklerini ve vermeye de devam ettiklerini aktardı.
         2014'te başlayan "Trafik dedektifleri" projesi kapsamında, 2018 içinde 4-17 yaş aralığındaki 774 bin 212çocuğa yönelik trafik eğitimi verildiğine değinen Soylu, "Bütün bunların yanında strateji ve mevzuat adımlarımız oldu. Yasal düzenlemeler yaptık. Hem 'tuzak radar uygulamasının kaldırılması', 'trafik polislerinin görünürlüğünün artırılması' gibi tedbirleri hem de stratejik adımlarımızı içeren 'trafik uygulama politika belgesinin' oluşturduk ve uygulamaya koyduk." dedi. Trafikte aldıkları tedbirlerin de çok olumlu sonuçlar verdiğini bildiren Soylu, en çok kazanın yaşandığı 20 kaza kara noktası tespit ettiklerini ve bunlara özel önlemler aldıklarını anlattı. İçişleri Bakanı Soylu, aldıkları önlemler neticesinde geçen Kurban Bayramı'nda bu noktalarda sadece 1 ölümlü trafik kazası meydana geldiğini ifade eden Soylu, aynı şekilde maket trafik aracı uygulaması kapsamında 582maket trafik polisi aracı yerleştirdiklerini ve yerleştirildiği bölgelerde trafik kazalarında yüzde 17,5 oranında azalış elde ettiklerini bildirdi. Bayramlara ilişkin özel önlemler aldıklarını, geçen Kurban Bayramı'nda 140 bin trafik personeli görevlendirdiklerini işaret eden Soylu, Kırşehir merkez ve ilçelerinde ve 81 ilde hayata geçirilen özellikle bayram uygulamaya aldıkları "kırmızı düdük" kampanyası sayesinde gerek çocukların kampanyaya sahip çıkması, gerek kamu spotları, afiş-broşür çalışmaları ve yol denetimleri sayesinde de ciddi bir farkındalık yarattıklarını aktardı.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Kırşehir'de Deprem!

Kırşehir'de Deprem!

12:58 6 Haziran 2019
Doğa EŞARP

Doğa EŞARP

13:04 29 Mayıs 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/24%20HAZ%C4%B0RAN%20PAZARTES%C4%B0-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı