SICAK HABER

"Çağdaş ve aydınlık yolda ilerlemenin temelleri bugün atılmıştır"

Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Kırşehir Haberleri 29 Ekim 2019 10:01
"Çağdaş ve aydınlık yolda ilerlemenin temelleri bugün atılmıştır"
-A +A

             Cumhuriyet Halk Partisi Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 
            Metin İlhan mesajında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında. Cumhuriyetimizin 96. Yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı gurur, coşku ve heyecanla karşılıyoruz.
29 Ekim 1923 günü Türkiye Devleti'nin yönetim şekli Cumhuriyet olarak kabul edilmiştir. Cumhuriyet'in ilanı ile sonrasında gerçekleştirilecek olan tüm yenilik hareketlerinin önü açılmış, medeni ve özgür bir toplum yaratma noktasında çağdaş ve aydınlık yolda ilerlemenin temelleri atılmıştır. Bugün, başta ekonomi olmak üzere birçok konuda kuşkusuz zor ve sıkıntılı süreçlerden geçilmektedir. İktidarın bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu, sözde ülke çıkarlarını ön planda tutan uygulamalarının gerek iç gerekse dış politikada açmazlara yol açtığı ortadadır. Ancak bugün karşımızda endişe uyandıran bir tablo olsa da bu duyguya yer vermemek gerekir. Öyle ki, içinde bulundukları en zor şartlara rağmen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün eşsiz zekası, yüksek öngörüsü ve kararlılığıyla, Türk Halkının azmi ve inancı birleşmiş, büyük mücadeleler verilerek zaferlere ulaşılmıştır. Cumhuriyet'in ilan edilişinin 95. Yıldönümünde de Türk Halkının aynı azmi ve inancı sürdürecek olması geleceğe umutla bakmamız için en önemli dayanak noktamızdır. Bunu, önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel seçimlerde de hem Kırşehir özelinde hem de Türkiye genelinde Cumhuriyetçilik ilkesi ve ideallerine yaraşır yöneticileri seçimle başa getirerek ortaya koyacaktır.
          Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20KASIM%20SALI-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı