“Çiçekler açtı, Kırşehir’in Çehresi Değişti”

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci çevre düzenlemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 3 Nisan 2018 13:00
“Çiçekler açtı, Kırşehir’in Çehresi Değişti”
-A +A

               Kırşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin kış aylarında dikimini gerçekleştirdiği laleler havaların ısınması ile birlikte sümbüllerden sonra açarak şehre ayrı bir görünüm kazandırdı.
Baharın gelmesiyle birlikte Kırşehir adeta çiçeklendi. Kırşehir Belediyesi’nin yaptığı çiçek dikim sonrası birbirinden güzel çiçeklerin açtığı parklar, kavşaklar ve yürüyüş yolları tablo gibi görüntüsüyle görenleri hayran bırakıyor.
      Kent Park, Hılla Parkı Kayseri-Ankara Karayolu Yürüyüş Yolu'nda bulunan parklar başta olmak üzere tüm parklarda laleler renk renk açtı. Lalelerin yanı sıra hercai menekşelerinin de renk vermesiyle Kırşehir çiçeklerle farklı bir renge büründü.
               Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci konuya ilişkin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Havaların ısınmasıyla birlikte diktiğimiz çiçekler mis kokularını etrafa yayarken, vatandaşımıza da seyir zevki yaşatıyor. Baharın coşkusunu adeta parklara taşıdık. Daha yeşil, daha güzel, görsel açıdan daha doyurucu muhteşem bir Kırşehir için çiçeklendirme ve ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. 
Vatandaşımız baharın gelmesiyle sıcak havanın tadını parklarda çıkarıyorlar, bizler de onların Kırşehir’e baktıkça içlerinin açılmasını ve mutlu olmalarını istiyoruz. Kırşehir her şeyi ile en güzel olmayı hak eden bir şehir. Biz de bu konuda üzerimize düşeni yapmaya gayret gösteriyoruz."
Kırşehir Belediyesi olarak daha güzel bir Kırşehir için gerçekleştirdikleri çevre düzenleme çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Başkan Bahçeci, rengârenk çiçeklerle kente ayrı bir güzellik katmayı amaçlandıklarını söyledi.
               Başkan Bahçeci açıklamasını şu şekilde sonlandırdı: "Kırşehir Belediyesi olarak daha güzel bir Kırşehir oluşturmak için okullarımızı da içine alarak gerçekleştirdiğimiz çevre düzenleme ve cadde ağaçlandırma çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. 
               Bu kapsamda çalışmalarımızdan biri de mevsimlik çiçeklerin parklarımıza, yollarımızdaki refüjlere dikimini yaparak kente ayrı bir güzellik katmaktır. Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bu yıl 206 bin 350 adet lale soğanı, 50 bin adet sümbül soğanı, 35 bin 700 adet nergis ve 609 bin 368 adet hercai menekşesi toprakla buluşturularak kentimiz renklendirilmiştir.” 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı