"Destek Verenlere Teşekkür"

AK Parti'den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olan ve 21 Mayıs'ta açıklanan listelerin dışında kalan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Çiftçi, aday adaylığı sürecinde gösterilen desteğe teşekkür etti.

Kırşehir Haberleri 22 Mayıs 2018 20:10
"Destek Verenlere Teşekkür"
-A +A

                 AK Parti'den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olan ve 21 Mayıs'ta açıklanan listelerin dışında kalan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Harun Çiftçi, aday adaylığı sürecinde gösterilen desteğe teşekkür etti.
                Kırşehir'deki seçim çalışmaları sırasında büyük ilgi gördüğünü ifade eden Proüf. Dr. Harun Çiftçi, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "26 Nisan'da başlayan AK Parti Kırşehir Milletvekili Aday Adaylığı süreci 21 Mayıs'ta tamamlanmıştır. 
               Birbirinden değerli 21 arkadaşımızın aday adayı olduğu listede Mustafa Kendirli ve Necmettin Erkan, 24 Haziran'da yapılacak genel seçimde Kırşehir'imizi AK Parti Milletvekili Adayları olarak temsil edeceklerdir. Teşkilat Başkan Yardımcımız Hacı Turan da Ankara 3. Bölge'den milletvekili adayı olmuştur. Kendilerini tebrik ediyorum, bizlerinde destek vereceği yoğun çalışmalarda hem adaylarımıza hem de partimize muvaffakiyetler diliyorum.
                Ülkeye hizmetin her türlüsü bizler için önem arz eden bir durumdur. Bu hizmetlerde ve görevlerde siyaset alanıyla ilgili olanlar, ülke kalkınmasının ve toplumsal refahın ortaya çıkmasında en büyük güç olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki Ak Parti İktidarı, dünyayı şekillendiren Türk İslam Medeniyetinin unsurlarını referans alarak, Devletle milleti kucaklaştıran, sosyal Devlet algısını güçlendiren, bölgesinde ki olaylara kayıtsız kalmayan, mazlumların umudu ve kimsesizlerin kimi olmaya çalışan siyasi teşekküllerden en büyüğü ve Cumhuriyet tarihinin mucizevi bir iktidarıdır.
Toplumsal kalkınmadan bilim ve teknolojik alanlarda ki gelişmelere kadar bir çok alanda takdire şayan hizmetleri sergileyenlere minnettarız. Hayatımın en etkin ve en verimli dönemini geçirdiğim Kırşehir'in şahsıma sayamayacağım kadar katkıları vardır. Manevi dinamiklerinden feyz aldığım, ekmeğini yediğim, suyunu içtiğim, havasını teneffüs ettiğim ve güzel insanlarıyla hem hal olduğum Kırşehir'e bir nevi borcumu ödemek maksadıyla kimsenin önünde iliklenmeyen akademik cüppemi çıkararak "Milletin emrinde, yeni hedeflere" ulaşmak gayesi ile siyasi sürece dahil olmuştum.
                 Bu süreçte İl, İlçe ve Belde teşkilatlarımızın samimi duygularla bezenmiş gönlü zengin üyeleriyle yakından görüşme fırsatı yakalayarak daha önce raporlarla tespit ettiğimiz sorunları değerlendirdik. Büyük şehirler arasında bir cazibe merkezini nasıl oluşturacağımızı gerçekleştirilebilir projelerle ortaya koymaya çalıştık. Bu projelerimizi kamuoyuyla paylaşarak siyasi süreçte görev alacak arkadaşlara bir nevi öneri mahiyetinde destek vermeyi de amaçladık.
               Kırşehir'de gördüğümüz en önemli sorun bir proje üst kurulunun olmayışıydı. Bir çok birimde etkin olan insan kaynaklarımızı daha iyi değerlendirerek kanayan yaralarımıza derman olması gayesiyle bir proje üst kurulu oluşturmayı düşündük. 
                Yakın zamanda tamamlanacak olan Kırşehir'in potansiyellerini, zayıf yanlarını, gelişmeye müsait alanlarını ve fırsatlarını içeren araştırma verilerine göre bir strateji ve eylem planı oluşturacaktık. Daha sonra bu alanlarla ilgili Kalkınma Bakanlığı, Kalkınma Ajansları, KOP İdaresi, Tarım Bakanlığı gibi proje destek birimlerine projelerimizi sunup destek alacaktık. Bu projelerle; İstihdamı arttırmayı, hayvancılıkta İhtisas organize bölgesi oluşturmayı, endüstriyel simbiyoz ile yeni yatırım alanları oluşturmayı, çevreci ve yenilenebilir enerji yatırımlarını teşvik etmeyi, Kırsal ve Bölgesel Kalkınmayı, nüfusu artırmayı, eğitim yatırımlarını çeşitlendirmeyi, ülkenin ihtiyaç duyduğu alanlar için kalifiye elamanlar yetiştirmeyi ve böylece insanımızı refaha ulaştırmayı hedef edindik.
                 Büyüklerin ve dostlarımın duasıyla çıktığımız bu süreçte hep Hayırlı olanı ve güzel olanı istemiştik. Çünkü Külli irade karşısında bizler, sadece seferle yükümlü olacağımızı biliyorduk.
Geldiğimiz noktada bu bakış açısıyla üzerimize düşeni yapmış olmanın huzuruyla Toplumun istediği fertleri yetiştirme amacını güden Üniversitemizde görevimize devam edeceğiz.
                 Bu süreçte şahsımla birilikte koşturan, önerilerde bulunan, dua ve desteklerini esirgemeyen tüm dostlarıma, delegelerimize, üyelerimize ve basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
24 Haziran'da yapılacak Seçimin AK Partimiz, Kırşehir'imiz, ülkemiz, milletimiz ve gönül coğrafyamız için hayırlar ve güzellikler getirmesini diliyor, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum."
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı