"Desteklemeler Devam Ediyor!"

Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, "Tarımsal faaliyetler için desteklemeler devam ediyor" dedi.

Kırşehir Haberleri 1 Mayıs 2018 19:13
"Desteklemeler Devam Ediyor!"
-A +A

         Kırşehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, yaptığı yazılı açıklamada, "Tarımsal faaliyetler için desteklemeler devam ediyor" dedi.
         Şahin yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Tarımsal faaliyetler için geliştirilen modern basınçlı bireysel sulama makine ve ekipmanlarının üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması; daha kaliteli ve pazar isteklerine uygun üretim yapılmasını, zor şartlarda bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak ve üretim maliyetlerini düşürerek uluslararası düzeyde rekabet edilebilir bir seviyeye getirebilmek için bireysel sulama makine ve ekipman satın alımlarının desteklenmesi amaçlarıyla Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızın uygulamış olduğu Bireysel Sulama yüzde 50 makine ekipman hibe desteği kapsamında Kırşehir'de; 2016 yılında; Damlama, Yağmurlama, Center-Pivot ve Tamburlu Sulama Sistemi konularında Bireysel Makine Ekipman Desteğinden yararlanan 24 kişiye 396 bin 181 lira hibe desteği verilmiştir.
         2017 yılında; Damlama, Yağmurlama ve Tamburlu Sulama Sistemleri konularında 12 kişiye 266 bin 768 lira hibe desteği verilmiştir. Son iki yılda; toplam 36 kişiye 662 bin 950 lira hibe ödemesi yapılmıştır. 2007-2017 yılları arasında (son on yılda) toplam 66 kişiye 1 milyon 136 bin 263 lira sulama makine ekipmanı yüzde 50 hibe desteği verilmiştir. 2018 yılı başvuruları ise; uygulama yılı itibari ile 1 Ocak tan başlayarak 45 gün sürmüştür. 61 adet proje başvurusu olup, projesi uygun olan 54 proje sahibiyle Hibe Sözleşmesi imzalanacaktır. Mal alım süresi içerisinde ödeme dosyası hazırlanarak Müdürlüğümüze sunulacak ve mal alımı gerçekleştirilecektir."


Kaynak : Çınar Haber Merkez

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı