"Devletimiz güçlü ve müreffeh bir ülke olarak sonsuza kadar yaşayacaktır"

Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 28 Ağustos 2019 09:05
"Devletimiz güçlü ve müreffeh bir ülke olarak sonsuza kadar yaşayacaktır"
-A +A

             Kırşehir Valisi İbrahim Akın, “30 Ağustos Zafer Bayramı” dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın mesajında şu ifadelere yer verdi: "Milletimizin Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde Dumlupınar’da kazandığı 30 Ağustos Zaferi’nin 97. Yıldönümünü milletçe büyük bir heyecan ve gururla kutluyoruz.
         Tarihi emsalsiz zaferler ve kahramanlıklarla dolu olan milletimiz, zor duruma düştüğü durumlarda dahi hür ve bağımsız yaşama arzusundan asla vazgeçmemiştir. Nitekim 1. Dünya savaşının ardından son kalemiz olan Anadolu topraklarını elimizden almaya çalışanlara karşı milletimiz dünyada emsali olmayan bir mücadele örneği sergilemiştir.
         Vatanımızın işgaliyle birlikte Mustafa Kemal Paşa’nın önderliğinde yürütülen İstiklal Mücadelesinde milletimiz, şanlı ordumuzla birlikte bütün varını yoğunu ortaya koyarak düşmana geçit vermemiş ve yurdumuza göz dikenlere karşı en son darbeyi Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde indirmiştir.
            Elimizde kalan son toprak parçasını almak için kendinden emin olarak Anadolu’ya gelen düşmanlarımız unutamayacağı bir ders almış, milletimiz geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hür, bağımsız ve onurlu bir şekilde yaşamak istediğini tüm dünyaya göstermiştir.
          Şanlı tarihimizin emsalsiz zaferlerinden birisi olan ve milletimizin kaderini değiştiren bu galibiyet, Mustafa Kemal Paşa’nın 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun’dan başlattığı bağımsızlık hareketini başarıya ulaştırmış ve bugün bizlere özgürce yaşadığımız, çağdaş ve demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin yolunu açmıştır.
         Bu zaferin üzerinden yaklaşık bir asra yakın zaman geçse de ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar, bizleri güçsüz ve çaresiz bırakma çabaları hala devam etmektedir. Ancak şu unutulmamalıdır ki, milletimizde bu milli mücadele ruhu olduğu müddetçe karanlık mihraklar asla amacına ulaşamayacak, devletimiz güçlü ve müreffeh bir ülke olarak sonsuza kadar yaşayacaktır.
         Bugün bizlere düşen görev,  çalışarak ve üreterek, her geçen gün gayretimizi arttırarak ülkemizi daha ileriye götürmek, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine taşımaktır.     
         Bu düşüncelerle, İstiklal Mücadelemizin Önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve O'nun silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum. 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Gözün Aydın Kırşehir!

Gözün Aydın Kırşehir!

17:00 27 Kasım 2019
Yine Tarih Yazdı!

Yine Tarih Yazdı!

09:10 7 Aralık 2019
10 Parmağında 10 Marifet!

10 Parmağında 10 Marifet!

14:36 2 Aralık 2019
"Çine" zulayı patlattı!

"Çine" zulayı patlattı!

14:09 21 Kasım 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/12%20Aral%C4%B1k%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
YARIŞMA
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı