"Dürüstlüğünüzden Ödün Vermeyin!"

Başkan Bahçeci, üniversiteli gençlere uyarılarda bulundu

Kırşehir Haberleri 5 Mayıs 2018 19:14
"Dürüstlüğünüzden Ödün Vermeyin!"
-A +A

                 Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, tarafından başlatılan “Genç Başkan Gençlerle Buluşuyor” programının devam ettiği bildirildi. Başkan Bahçeci, "Kariyer Günleri" kapsamında lise ve üniversite öğrencilerle bir araya gelerek deneyimlerini paylaştı, "Geçici hevesler için dürüstlüğünüzü kaybetmeyin" dedi.
                Başkan Bahçeci, öğrencilerle okul ve meslek hayatındaki deneyimlerini paylaştı.  Öğretmen ve öğrencilerin katıldığı Kariyer Günleri programında konuşma yapan Başkan Yaşar Bahçeci, şunları kaydetti: "Eğitim adına atılan her bir tuğla, güzel ülkemizin geleceğini yapılandırmaktadır. O nedenle de, özellikle siz değerli gençlerimiz, gelecek adına bizlerin umudusunuz. Bireylerin, istediği yaşam tarzına uygun mesleği seçmesinin tüm mesleklerin tanınmasıyla mümkün olabilecek. Yöneticiliğin merak edilen yanları ile başarılı olmanın sırrının mücadele etmektir. Gelecek adına mutlaka bir plan yapılması gerekmektedir. Belediye Başkanı seçildiğimizde ilk yaptığımız iş gelecek beş yıllık planı hazırlamak oldu. Geçici hevesler için dürüstlüğünüzü kaybetmeyin. En büyük hazineniz dürüstlüğünüz, kişiliğiniz ve karakterinizdir. Dürüstlük önümüzdeki dönemin en büyük değeri olacaktır çünkü dürüst insan azalacaktır. Dürüstlük en büyük hazine. Biz sizin emrinizdeyiz ve hizmetkarınızız. Ne derdiniz ve sıkıntınız olursa bize ulaşabilirsiniz." 
               Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, açıklamasını şöyle sürdürdü: "Öğrencilere geleceğe dair tüm planlarınızı bugünden yapmanız gerekmektedir. Üniversiteden mezun olduğunuz zaman sizlerde sıradan bir üniversite mezunu olmamak için geleceğe dair planlarınızı belirleyin ki okulunuz bittiği zaman üniversiteli işsizler arasında yer almayın. O yüzden geleceğe dair planlarınızı yarın yaparım diye asla ama asla ertelemeyin. Belediye gençlik merkezine üye olmayan arkadaşlarımız üye olsun. Oradaki eksik gördüğünüz şeyleri ve taleplerinizi bildirin. Yeter ki sizler okuyun ve kendinizi geliştirin. Dünyayı takip edin ve en önemlisi birbirinizi sevin. Sevgisiz insanlar hiçbir şeye yaramazlar. Birbirinizi sevin başka Türkiye yok. Bizim gideceğimiz başka bir ülkede yok. Bu milletin mayasında paylaşmak vardır. Allah korusun bizim başımıza bir iş gelse bize kapısını açacak bir ülke ve devlet yok. Şuculukla, buculukla ayrılıkla kaybedecek vaktimiz yok."
Başkan Bahçeci, konuşmasının ardından öğrencilerin sorularını cevapladı.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/23%20OCAK%20%C3%87AR%C5%9EAMBA-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı