“Eczacılarında Haklarını Vermelerini Talep Ediyoruz!”

34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, eczacıların fiili hizmet süreleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 29 Temmuz 2018 12:01
“Eczacılarında Haklarını Vermelerini Talep Ediyoruz!”
-A +A

         34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, eczacıların fiili hizmet süreleri hakkında açıklamalarda bulundu.
         34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Yönetim Kurulu Üyesi Eczacı Halil Durukafa, yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti: “Plan Bütçe Komisyonu bir yasa çıkardı, bu yasanın içerisinde doktorların ve diş hekimlerinin fiili hizmet sürelerinde bir iyileştirme yaptılar. Bu iyileştirmelerin üzerine sağlık sektörü de veterinerler, hemşireler, sağlık memurları, eczacılarda bu iyileştirmeden yararlanmak istediklerini dile getirdiler. Özellikle eczacılar yüksek puanla üniversiteye girmiş, diş hekimleri, doktorlar gibi eğitim almış ve hastanenin saf malzemesinden tutunda ilaçlarına kadar bir sürü yükünü çeken kamu eczacıları, 34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası'nın üyeleri de var içerisinde bu kamu eczacılarının da bu torba yasadan fiili hizmet sürelerinin iyileştirilmesini talep ettik. Plan Bütçe Komisyonu’nun Salı günü bunu alıp almayacağı belli olacaktı. Türk Eczacılar Birliği ve Kamu Eczacıları aynı zamanda kamu eczanelerine destek veren serbest eczanelerde twitter'da tt oldu bu konu, bunun üzerine ciddi yazışmalar oldu. İnsanlar sorunlarını anlattılar. Milletvekilleriyle görüşüldü, milletvekillerine sorunlarımızı anlattık. Bu yasadan faydalanmak istediğimizi, faydalanmamız gerektiğini söyledik. Çünkü bir yerde şöyle söylüyorlardı, kapsamdaki işler ve işlerlerinde insan sağlığına ilişkin işler şeklinde bir cümle var. Kamu eczacılarda insan sağlığıyla ilişkili işlerde çalıştıkları bir gerçektir. Bu fiili hizmetlerden yararlanma konusunda onlarında hakkıdır diye düşünüyoruz. Her şey geçmiş değil milletvekilleriyle görüştük. Tüm Türkiye’de ki milletvekilleri, eczacı milletvekilleri, bize destek veren milletvekilleri, parti ayırımı yapmadan taleplerimizi ilettik. İnşallah kanun yasalaşmadan Plan Bütçe Komisyonundan çıktı ama TBMM ile hala görüşülmedi. Bu görüşme esnasında Kamu Eczacılarında haklarını vermelerini talep ediyoruz. Hala dile getirmeye çalışıyoruz. "


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/22%20Mart%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı