"Eğitim Bilimsel Yöntemlerle Gelişir"

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, yönetim kurulu adına yaptığı 24 Kasım Öğretmenler Günü açıklamasında, "24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenin şeref günüdür" dedi.

Kırşehir Haberleri 23 Kasım 2018 13:23
"Eğitim Bilimsel Yöntemlerle Gelişir"
-A +A

         Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, yönetim kurulu adına yaptığı 24 Kasım Öğretmenler Günü açıklamasında, "24 Kasım Öğretmenler Günü, öğretmenin şeref günüdür" dedi.
Başkan Doğan, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti: "24 Kasım Öğretmenler Günü, Türk Öğretmeninin şeref günüdür. Ona olan saygıyı yenileme, onun yüceliğini anma günüdür.
Türk milletinin sosyal, kültürel ve ekonomik alanda sürdürülebilir bir gelişmeye kavuşabilmesi için, öncelikle eğitim ve öğretimin kaliteli, bilimsel yöntemlerle yürütülmesi gerekmektedir. Bu da ancak öğretmenlerimizle mümkün olacaktır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın yetişmesinde fedakârca, vefakârca ve özverili bir biçimde gayret gösteren, çaba sarf eden öğretmenlerimiz her türlü takdire fazlasıyla layıktırlar.
Türk öğretmeni, vatanımızın her yöresinde idealist bir ruhla hizmet etmekte, devletimizin gülen yüzlerinden birisi olarak tüm vatandaşlarımıza ayırım gözetmeksizin yeni ufuklar açmak için gayret göstermektedir.
Hiçbir maddi kıymetle ölçülmeyecek kadar saygın bir meslek olan öğretmenlik, sevgi ve fedakârlığın yol göstericiliğinde, millete hizmet etmenin güzide yollarından biridir. Bir milletin yükselişi ancak; eğitimli ve kültürlü fertlerin yetişmeleriyle mümkündür. Fertlerin yetişmelerinde de en büyük sorumluluk aile ve öğretmenlere aittir.
          Türk Milleti de, büyük ve köklü Türk medeniyetinin temeline harç katan öğretmenlerine çok şey borçludur. Yedi düvelin işgalinden kurtardığımız vatan topraklarımız, sefalet, fakirlik ve eğitimsizlik ile boğuşurken, Gazi Mustafa Kemal, Türk medeniyetini yeniden yükseltme vazifesini Türk öğretmenlerine vermiş ve ilk tuğlayı 'başöğretmen' sıfatıyla bizzat kendisi koymuştur.
          Bu duygu ve düşüncelerle, Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak başta Başöğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi minnet ve şükranla anar, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar saygılar sunarız."
 
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20Ekim%20Cuma-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı