“Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” yapıldı

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde okullarımızın iyi uygulamalarını tanıttıkları “Bir Okul; Bir Bakış ‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” gerçekleştirildi.

İlçeler 17 Kasım 2018 19:12
“Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” yapıldı
-A +A

                Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018-2019 eğitim öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde okullarımızın iyi uygulamalarını tanıttıkları “Bir Okul; Bir Bakış ‘Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantıları” gerçekleştirildi. Bu kapsamda okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise müdürleri kendi guruplarındaki okul müdürlerine kendi okullarında geçtiğimiz ders yılı içerisinde yaptıkları ve sonuç aldıkları iyi uygulamaları tanıtıldı. Yapılan toplantılara Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, İlgili Şube Müdürü ve ARGE biriminden öğretmenler katılım sağladı. Son olarak Atatürk Ortaokulu'nda okul müdürü Süleyman Yıldır’ın ev sahipliğinde yapılan paylaşım toplantısında okulun genel durumu, akademik başarısı ve sosyal faaliyetleri ile ilgili bilgiler verildi.
                 Yapılan çalışma ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz yaptığı açıklamada “ Kırşehir eğitimde marka haline gelmiş başarılı bir ildir. Bu başarının mimarları okul müdürlerimizdir. Bu güne kadar ısrarla belirttiğimiz gibi “bir okul müdürü kadar okuldur” bu sebeple müdürün gayreti ve azmi okulda çok büyük değişimleri başlatacaktır. Her okulumuz kendi dinamikleri içerisinde çok güzel uygulamalar yapmaktadır. Bu toplantılar ile okullarımızda yapılan iyi uygulamaların belirlenerek bir sistem dâhilinde tüm okullarımıza yaygınlaştırılacaktır. Uygulamayı en iyi yapan okulumuz uygulama ile ilgili bir yönerge hazırlayarak gerek Kırşehir’de gerekse tüm Türkiye’de okullarımızda uygulanabilir hale getirilmesi hedeflenmektedir. İlki yapılan “Paylaşım Toplantıları” 2018-2019 eğitim öğretim yılında devam edecektir” dedi.
                Necati-Taner Yüksel Anaokulunda yapılan Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantısı anaokulu müdürlerinin katılımı ile gerçekleşti. Okul Müdürü Ferhat Ülker, okulunda bulunan engelli öğrenciler ile ilgili yaptıkları çalışmaları anlattı.  Velilerin okulu benimsemeleri sağlanarak okul-veli işbirliği güçlendirildiği belirtildi.  İMKB Zernişan Vakkas İlkokulunda ise Okul Müdürü Aziz Akbayrak bir sunum yaparak okulunda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi. Okulun akademik açıdan donanımlı öğretmenlere sahip olmasından dolayı öğrencilerin gayet başarılı olarak mezun oldukları, sosyal faaliyetlere katılımın yüksek olduğu, öğretmenler arası dayanışmanın gayet yüksek düzeyde olduğu kaydedildi. TOKİ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan paylaşım toplantısına okul müdürlerinin çok büyük ilgi duyduğu görüldü. Okul müdürü Esa Şahin, okulun öğrenci profilinin gün geçtikçe iyileştiğini belirtti. Okul hakkında eğitim öğretim ve fiziki açıdan bilgiler veren okul müdürünün sunumundan sonra karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
 

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı