"Gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir"

Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Kırşehir Haberleri 19 Eylül 2019 10:24
"Gazilerimiz, vatanseverliğin yaşayan abideleridir"
-A +A

Kırşehir İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Ömer Seyfi, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Ülkemizin medar-ı iftiharı olarak nitelendirdiği gazilerimizin gününü kutlayan Hacı Ömer Seyfi,  mesajında şunlara yer verdi: “Aziz vatanımızın bağımsızlığı ve bölünmez bütünlüğünü uğrunda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimiz, ülkemizin medarı iftiharı, vatanseverliğin yaşayan abideleridir.
        Mukaddes vatanımız; varlığını milletimize adamış kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin  bizlere emanetidir. Bu bilinç içerisinde, Devletimiz ve kadirşinas milletimiz gazilerimizin hatırasını her daim canlı tutarak onları yad etmekte, gazilerimize ve onların ailelerine hak etmiş oldukları değeri vermektedir. Nitekim devletimizin tüm kademelerinde;  gazilerimize ve yakınlarına daha iyi imkânların sunulması, sorunlarının ivedilikle çözülmesi, için büyük bir hassasiyet gösterilmektedir.
        Bugün  kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade etmek için önemli bir fırsattır. Vatanseverlikleriyle övündüğümüz, emsalsiz fedakârlıklarını örnek aldığımız gazilerimizin, taşıdıkları şerefe yaraşır bir şekilde hayatlarını devam ettirmeleri, hak ettikleri saygı ve hürmeti görmeleri,  sorunları ile yakından ilgilenerek onlara vefa borcumuzu ödemek toplum olarak en büyük ortak sorumluluğumuzdur.
      Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, Çanakkale’den Kurtuluş Savaşına, Kore’den, Kıbrıs’a ülkemizde ve bölgemizde teröre karşı verilen mücadelelerde milletimizin ve devletimizin bekası için gözünü kırpmadan çarpışan şehitlerimizi sonsuz rahmet, gazilerimizi minnetle anıyor, tüm gazilerimizin “Gaziler Günü’nü” en içten duygularımla kutluyorum.”

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Ekim%20Cumartesi%20-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı