"Gençlere Güvenen Cumhurbaşkanımızı Mahcup Etmeyeceğim"

Milletvekili Aday Adayı Doktor Abdulvahap Şahin açıkamalarda bulundu.

Kırşehir Haberleri 4 Mayıs 2018 12:15
"Gençlere Güvenen Cumhurbaşkanımızı Mahcup Etmeyeceğim"
-A +A

         24 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimleri için doktorluk görevinden istifa eden ve kamuoyunda "Genç Doktor" olarak tanınan Dr. Abdulvahap Şahin, "Gençlere güvenen ve her fırsatta gençleri siyaset sahnesinde görmek isteyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ı mahcup etmemek için AK Parti'den milletvekili aday adayı oldum" dedi.
         Erken seçim tarihinin açıklanması sonrasında Kırşehir'e gelerek AK Parti'den milletvekili aday adayı olan Dr. Abdulvahap Şahin, delegeler bazında seçim çalışmalarına başladı. TBMM'de Kırşehir'i temsil etmeye aday olan ve ismini genç milletvekili olarak kamuoyunda tanıtan Dr. Abdulvahap Şahin, mesleğinde olduğu gibi siyasette de başarılı olacağına inandığını açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın her fırsatta gençlere, "Sizleri TBMM koltuklarında milletvekili olarak görmek istiyoruz" diye seslendiğini ve Erdoğan'ın bu sözünden etkilenerek mecliste Kırşehir'i temsil etmek üzere aday adayı olduğunu belirten Dr. Şahin, "Siyasete hizmetin AK Parti ile geleceğine inanıyorum. Kırşehir'in makus talihini değiştirmek ve hak ettiği değeri görmesi için yola çıktım. 2005 yılında Öğrenci Meclis Başkanı olarak gittiğim  TBMM'ye 24 Haziran'da AK Parti Kırşehir Milletvekili olarak gitmek istiyorum" dedi.
ABDULVAHAP ŞAHİN KİMDİR?
         Kırşehir 1988 yılında doğumdu. İlkokulu Süleyman Türkmani'de, liseyi ise Kırşehir Fen Lisesi'nde tamamladı. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Yozgat'a bağlı Yerköy İlçesi Devlet Hastanesi'nde doktor olarak göreve başladı. Küçük yaştan itibaren siyaset içerisinde yetişti. Lise yılında Milli Eğitim Bakanlığının demokrasi bilincini geliştirmek için yapılan projede Kırşehir’i temsilen Kırşehir Öğrenci Meclis Başkanı olarak seçildi. Türkiye’deki her ilin başkanlarıyla TBMM Genel Kurulu'na katıldı. Burada da Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanlığına aday oldu. Ak Parti kurulduğunda orta öğretim teşkilat başkanlığı yaptı.
         Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde öğrenci temsilciliği ve okul başkanlığına seçildi. Aynı zamanda Üniversite Konsey Başkan Yardımcılığını yürüttü. AK Parti Gençlik Kolları'nda üniversite yapılanması içinde bulundu. Seçimlerde ise aktif görev yaptı. Okul hayatında birçok haksızlıklara maruz kaldı.
                 Dr. Abdulvahap ŞAHİN eğitimini sosyal alanda tamamlamak adına Anadolu üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nü de tamamladı. Yurt dışında araştırma ve yabancı dil eğitimi gördü. Evli, iyi derecede İngilizce biliyor.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı