“Haklarımızın Gasp Edilmesini Hiçbir Zaman Tasvip Etmiyoruz”

Türkiye Kamu-Sen Kırşehir İl Temsilcisi Bilal Türk, eğitimde mülakat sistemine karşı olduklarını dile getirdi.

İlçeler 4 Mart 2018 14:00
 “Haklarımızın Gasp Edilmesini Hiçbir Zaman Tasvip Etmiyoruz”
-A +A

       Bilal Türk konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Kırşehir Kamu- Sen İl Temsilciliğimizin düzenlemiş olduğu toplantı öncesinde Suriye sınırımızda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin düzenlemiş mücadele şehit olanlara Allah'tan rahmet diliyor, Türk milletinin başı sağolsun diyorum" dedi.
         Özel bir tesiste düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, Suriye sınırında yaşanan olaylara değinen Başkan Türk, "Ülkemizin sınırında terör devleti kurulmasına asla müsaade etmeyiz. Türkiye’mizin beka sorununun giderilmesi için de orada canıyla kanıyla mücadele eden Türk Silahlı Kuvvetlerimize başarılar diliyoruz. Allah onları muzaffer kılsın. Orada şehit olan kardeşlerimize Allah rahmet eylesin. Gazilerimize de acil şifalar diliyoruz" dedi.
Türkiye Kamu- Sen Türkiye’de neden kuruldu?
         Başkan Türk, yaptığı açıklamada şunları kaydetti: "Türkiye’de Kamu-Sen’e bağlı on bir tane iş kolumuz var. İlimizde de on tane iş kolumuz var. Ulaşım yok şu anda ilimizde. Bunun yanında Türk Emekli-Sen var. Kamu-Sen kurulma amacı; Tük memurunun özlük sosyal haklarını iyileştirmek, insanca yaşayabilecek düzeyde bir ücrete kavuşturmak. Sivil toplum örgütü olma münasebetiyle de ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğü noktasında da hem milli hem yerli bir sendikal yapıya sahiptir. Burada baktığımızda Türkiye Kamu- Sen birinci ilkem önce ülkem diyebilen, Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız diyebilen felsefeye sahip bir sendikadır."
Ne istiyoruz?
         "Özellikle kamudaki çalışanlara yapılan sözleşmeye son verilsin istiyoruz. Sözleşmeli öğretmen, memur ve kamuda çalışan sözleşmeli arkadaşlarımızın kesinlikle kadroya geçirilmelerini istiyoruz.Memur alımlarında mülakatın tamamen kaldırılmasını istiyoruz. Mülakat kul hakkına girer. Performans değerlendirmesini Türkiye Kamu- Sen olarak tamamen reddediyoruz. Performans değerlendirmesi objektif değerlendirmelerle olur. Belgeye bilgiye dayanan değerlendirmelerle olur. Sübjektif bir değerlendirme bunların hiçbiriyle olmaz. Buradan isteğimiz, alımlarda kesinlikle sınav olsun. Liyakat olsun, ehliyet olsun, adalet olsun. Aynı zamanda da mutlaka iyi bir denetleme ve araştırma yaparak insanların memuriyete atanmaları olsun.
Güvenlik soruşturmaları yapılsın. Bunların hepsinin reddediyoruz. Sadece sınavı kabul ediyoruz. Ehliyeti, liyakatı, adaleti, güvenlik soruşturmasını kabul ediyoruz. Mülakata hayır diyoruz. Devlet alımlarında bunların gözetilmesini arzu ediyoruz.  Burada on iş kolunda çalışmalar yapıyoruz. İnşallah güzellikler olur diye umut ediyoruz. Davete icap eden herkese teşekkür ediyorum.”
 


Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/13%20ARALIK%20PER%C5%9EEMBE-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı