"Her Daim bu Beraberlik Korunmalıdır!"

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 99. Yıldönümünü kutladı.

Kırşehir Haberleri 22 Aralık 2018 09:21
"Her Daim bu Beraberlik Korunmalıdır!"
-A +A

        CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan Atatürk'ün Kırşehir'e gelişinin 99. Yıldönümünü kutladı. Metin İlhan, "24 Aralık, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün Kırşehir'e gelişinin 99. yıl dönümüdür. Düşman işgali altındaki yurdumuzun dört bir yanını kuşatanlara karşı, ATATÜRK'ün kararlı ve planlı duruşu, Türk halkının azmi ve inancı birleşerek verilen mücadele neticesinde milletin bağımsızlığını kazanması sağlanmış, çağdaş bir Türk Devleti olmanın temelleri atılmıştır.
        Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında oluşan milli mücadele ruhunun bugün de aynı şekilde birlik-bütünlük içerisinde, kardeşlik, dayanışma duyguları ile sürdürülmesinin ve her daim bu beraberliğin korunmasının önemi büyüktür.
         Milli mücadelenin Anadolu'nun merkezinden yürütüldüğü süreçte, ATATÜRK ile silah arkadaşlarına verdiği destek, vatan toprağının bütünlüğü için gösterdiği dayanışma ve mücadele azmi; Kırşehir halkının, gençlerinin de; üstün bir ruh ve inanca sahip olduğunu ortaya koymuştur.
Genç, yaşlı, kadın, erkek; 7'den 70'e tüm halkın, ülke topraklarının bütünlüğünü sağlamak için ne koşullar altında mücadeleler verdiğini, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında nelerin üstesinden gelindiğini, çağdaş ve geleceği aydınlık, medeni bir ülke yaratmanın büyük zaferler elde ederek nasıl başarı ile sonuçlandığını düşünecek olursak, geçmişte tüm ulusumuzun ve Kırşehir halkımızın milli beraberlik duyguları içerisinde olması bugün de ülkemizin geleceğine ışık tutacaktır.
        Kırşehir halkının milli mücadeleye vermiş olduğu tüm desteğin büyük bir gurur olduğunu ifade ediyor, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi ilimize gelişinin yıl dönümünde minnet, rahmet, şükran ve saygıyla anıyorum" dedi.

Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20A%C4%9Fustos%20Pazartesi-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı