SICAK HABER

“Her Güzel Şeyin Bir Sonu Var!”

Kırşehir Valisi Necati Şentürk'ten veda.

Kırşehir Haberleri 22 Mart 2018 19:15
“Her Güzel Şeyin Bir Sonu Var!”
-A +A

         Kırşehir’de Nevruz kutlama programı sonrasında gazetecilere konuşan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, 3-4 bayramın bir araya geldiğini ve Nevruz öncesi emeklilik dilekçesini vermesinin anlamı olduğunu söyledi. Her güzel şeyin sonunun olduğunu anlatan Vali Şentürk, emekliliğinin 3 ay önce olmasının kendisi için bir anlam ifade etmediğini anlattı.
         Vali Şentürk açıklamasında şunları söyledi: “3-4 tane bayram bir araya geldi. Nevruz’dan hemen önce emeklilik dilekçesini vermiş olmam da bir anlam ifade ediyor. 41 yıl mülki idare amirliğine hizmet ettim. Mülki idarenin hemen her kademesinde görev yaptım. 11 yıldır da valilik yapıyorum. En uzun süre valilik görevini de Kırşehir’de yaptım. Her güzel şeyin mutlaka bir sonu var. Temmuz ayında zorunlu olarak emekli olacaktım. 3 ay önce olması da benim için çok fazla bir anlam ifade etmedi. Bir insan zirvedeyken bırakmayı da bilmeli, ben inanıyorum ki bu memlekete güzel hizmetler yaptık. Halkın hep desteğini gördüm. Halk hep yanımda oldu. Halkın ‘Vali babası’ olduk. Onlarında hizmetkarı olduk. Onlar ‘Vali baba’ dedi bizde onlara ‘bizlerde sizin hizmetkarınızız’ dedik. İlkler yapıldı. Kırşehir ilkleri yaşadı.”
“MAHKEME KADIYA MÜLK OLMAZ, SÖYLEDİKLERİMİN ARKASINDAYIM”
         Valilik görevinin mutlak bir gün sonunun geleceğini belirten Vali Şentürk, ‘Mahkeme kadıya mülk olmaz’ diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Devlet şahıslarla kaim değildir. Devlet Baki, şahıslar ölümlüdür. Geldiğim günden beri diyorum ki ‘Allah devletimize milletimize zeval vermesin.’ Balkon konuşmamda da söyledim. Mehmetçik destan üstüne destan yazıyor. Girilmez denen yerlere giriyor. Dünyanın en güçlü ordularına parmak ısırttırıyor. Bu bakımdan ben söylediklerimden asla pişmanlık duymam. Ne söyledimse aşikar söylerim. Ne söyledimse halkımın önünde söylerim. Gizli kapaklı bir şey yoktur. İnanmadığım şeyleri de söylemem. Söylediklerimin de arkasında dururum. Devletimize asla ihanetimiz olmamıştır. 41 yıl bu devlete şerefle şanla hizmet etmişim. Bir gün, dinlenmemek kaydıyla. Son konuşmamızda final oldu. Bilerek konuştum. Mesele vatan ve din olunca hiçbir şey gözümüzün önüne gelmez.”Kaynak : Çınar Haber Merkezi

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Nisan%20CUMA-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı