"Her Şey Daha Güzel Bir Kırşehir İçin"

Kırşehir Belediyesi yağan yoğun kar nedeniyle ana caddelerde yapılan tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından çamurlaşan yolları tazyikli suyla yıkadı.

Kırşehir Haberleri 28 Ocak 2019 11:06
"Her Şey Daha Güzel Bir Kırşehir İçin"
-A +A

           Kırşehir Belediyesi yağan yoğun kar nedeniyle ana caddelerde yapılan tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından çamurlaşan yolları tazyikli suyla yıkadı.
          Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, daha temiz bir Kırşehir için çalışmalarını sürdürürken, şehrin muhtelif yerlerini   tazyikli su kullanarak  temizledi.
          Geçtiğimiz günlerde son yılların en yoğun kar yağışına sahne olan şehir merkezinde, Kırşehir Belediyesi ekiplerinin araç ve yaya trafiğinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi amacıyla gerçekleştirdiği  kar temizleme çalışmaları sırasında yollarda önemli oranda tuzlama çalışması yapılmıştı.Hava sıcaklığının da artmaya başladığı ve yollarda tuzlama çalışması ile oluşan kirlilik, Kırşehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin ana arterleri temizlemesi ile ortadan kaldırıldı.
         Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, “Şehrimizde kar yağışının ardından oluşan kum, çamur ve benzeri atıkları ortadan kaldırmak amacıyla ana caddelerimizi, kaldırımları yıkarken, tüm yollarımızı süpürüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yağan kar yağışının  ardından kaldırım ve yollarda oluşan karları tamamen temizleyerek halkımızın ulaşım sorunu yaşanmasına fırsat vermedik.  Amacımız daha temiz ve sağlıklı bir Kırşehir’i oluşturmak.
Yoğun kar yağışında vatandaşlarımızın ulaşım konusunda sıkıntı yaşamamaları için yapılan yoğun tuzlama ve kumlama çalışmasının ardından eriyen kar ve kumun caddelerde çamurlaşması üzerine bir temizlik çalışması gerçekleştirdik. Vatandaşlarımızın daha temiz ve daha güzel bir ortamda yaşamalarını sağlamak üzere her alanda yoğun çalışmalarımız sürüyor. Ekiplerimiz, gece geç saatinde daha temiz bir Kırşehir için çalışıyor. Her şey daha güzel bir Kırşehir için" diye konuştu.


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
1. Soru

1. Soru

11:44 19 Nisan 2019
Soru 4:

Soru 4:

09:02 19 Nisan 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/18%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı