"Her Yıl 65 Öğrenciye Burs Veriyoruz"

90. yıl önce kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, Kırşehir’in tanıtımı için faaliyetlere de katılıyor.

Kırşehir Haberleri 15 Kasım 2018 19:14
"Her Yıl 65 Öğrenciye Burs Veriyoruz"
-A +A

         90. yıl önce kurulan ve 1965 yılından bu yana Kırşehir Şubesi aracılığı ile fakir ve yardıma muhtaç insanlara ve öğrencilere ayni ve nakdi yardımlarda bulunan Yardım Sevenler Derneği, Kırşehir’in tanıtımı için faaliyetlere de katılıyor. Bu yıl Kadın Emek Pazarın 'da öğrencilere yönelik yapılan çalışmalarda onlarca öğrenciye burs sağlandı. Kasım ortalarında Kadın Emek pazarının sezon kapanışında da el işi örgüleri ve geleneksel kıyafetler  sergilendi.         
         Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, “Yönetim kurulu üyelerimiz ve bize katılan gönüllülerimizle birlikte çeşitli çalışmalar ve faaliyetlerde de bulunuyoruz.
Yöresel ürünlerimizi tanıtarak, satışlarını yaparak, bunların geliri de tamamen öğrencilerimize aktarılıyor" dedi.
         Dernek olarak öğrencilere verdikleri burs miktarını bu sene artırdıklarını belirten Nurten Büyüksaraçoğlu, “Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi olarak çalışmalarımız bu yıl da devam ediyor. Yaz boyunca bilindiği gibi Kadın Emek Pazarı’nda yaptığımız börekler ve çeşitli çalışmalarla burs vereceğimiz öğrencilerimize bir miktar burs parası biriktirdik ve onları çocuklarımıza aktarıyoruz. Her yıl 65 öğrenciye burs veriyoruz” ifadesini kullandı.
         Ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de her alanda çok önemli hizmetleri yerine getiren bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyetlerini sürdüren Yardım Sevenler Derneği Kırşehir Şubesi’nin her yıl öğrencilere burs verdiğini, bütçedeki şartlar nedeniyle 75 öğrenciye burs verebildiklerini belirten Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şube Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu, öncelikle öğrenciler olmak üzere ellerinden geldiğince tüm vatandaşlara yardımcı olmaya çalıştıklarını belirtti.
         Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Şubesi’nin faaliyetlerine ilişkin bilgiler veren Başkan Nurten Büyüksaraçoğlu, dernek olarak öncelikli amaçlarının öğrencilere burs vermek olduğunu, ama diğer yardımları de ellerinden geldiği kadar yapmaya çalıştıklarını ifade etti.
Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
2. Lige 3 Puanla Başladık!

2. Lige 3 Puanla Başladık!

14:44 2 Eylül 2019
Kara Rapor yayınlandı!

Kara Rapor yayınlandı!

17:01 20 Ağustos 2019
Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

Uyan Kırşehir! İlçe Olmuşuz

17:00 22 Ağustos 2019
Bayram Gelmiş Neyime!

Bayram Gelmiş Neyime!

17:01 17 Eylül 2019
Deplasmandan 3 puan

Deplasmandan 3 puan

08:04 16 Eylül 2019
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/19%20Eyl%C3%BCl%20Per%C5%9Fembe-1.jpg
Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı