"Hizmet İçin Varız"

Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkanlığını görevini yürüttüğü 9,5 yıl boyunca Kırşehir’de hayal denilen projeleri hayata geçirerek Türkiye’nin en modern yaşanılabilir bir şehir haline getirdi.

Kırşehir Haberleri 23 Temmuz 2018 19:15
"Hizmet İçin Varız"
-A +A

         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Belediye Başkanlığını görevini yürüttüğü 9,5 yıl boyunca Kırşehir’de hayal denilen projeleri hayata geçirerek Türkiye’nin en modern yaşanılabilir bir şehir haline getirdi.
         Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci yaptığı açıklamada, “Kırşehir Belediyesi olarak 2009’dan günümüze 9,5 yıl geçirdik. Göreve geldiğimizde öncelikli olarak durum tespiti yaptık; gücümüzü, kabiliyetimizi ve imkânlarımızı ortaya koyduk. 9,5 yıl boyunca Kırşehir’in ihtiyacı olan hizmetleri gerçekleştirdiğimize inanıyoruz. Genelde siyasetçiler altyapı yatırımlarını sevmez. Çünkü çabuk unutulur. Biz büyük bir cesaretle ciddi kararlar aldık ve Kırşehir’in altyapısına el attık. Hamdolsun ki altyapı ve üstyapıda Kırşehir’e lazım olan yatırımları yapmaktan kaçınmadık. Çok ciddi işlere imza attık. Kırşehir’in geleceği için elimizi her zaman taşın altına koyduk.
          Biz Kırşehir Belediyesi olarak çok genç ve ciddi bir ekiple birlikte çalışıyor projelerimizi beraberce yürütüyoruz. Bizlerin şehirlerin emaneten yöneticisiyiz. Şehirlerin sahibi sadece biz değiliz. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz, şehre karşı sorumluluğumuz var, bu sorumluluk duygusuyla hareket ediyoruz.  Bizim düşüncemiz; ‘En iyi şekilde emanetin gerekliliklerini yerine getirmek’. Belediyecilik anlayışımızın temeli bu düşüncedir. Halkın yaşantısını kolaylaştırmak ve kalıcı işler yapmak peşindeyiz. Belediyecilik yürek ister, kararlılık ister. Biz bu şehrin geleceği için elimizi her zaman taşın altına koyduk.
         Kırşehir’de 40 yılın ardından altyapıda ciddi problemler doğdu. Belediye olarak altyapıya önem verdik. Ciddi bir yatırımı şehrin altyapısı ve geleceği için adeta toprağın altına gömdük. İnşa ettiğimiz isale hattıyla Kırşehir’de kesintisiz suya güvence sağladık. Herkes şunu söyler: Belediye Başkanları altyapı yatırımı yapmaz, tereddüt eder, çekinir. Ancak biz risk alarak şehrin dört bir yanında altyapı yatırımı hayata geçirdik. Kazılar yaptık. Yağmursuyu, kanalizasyon, içme suyu hatları döşedik. Kar kış, yağmur çamur demeden altyapı yatırımlarını sürdürdük ”dedi.
Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanı içerisinde bulunan, Aile Yaşam Merkezi inşaatının yapımında sona gelindi. Kırşehir'in modern mimarisine uygun bir şekilde gerçekleştirilen çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü ifade eden Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, yatırım, proje ve hizmetlerine devam edeceklerini kaydetti.
         Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, kentsel dönüşüm alanında Aile Yaşam Merkezimizin inşaatında sona geldiğini kaydetti. Yapılan projeler hakkında bilgiler aktaran Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci  şunları kaydetti: "TOKİ Bağbaşı son etabı hızla devam ediyor. Aile Yaşam Merkezi Kırşehir’imiz için son derece önemli bir bina olacak. Bağbaşı Aile Yaşam Merkezi TOKİ tarafından yapıldıktan sonra belediyemize devir edilecek. Dört katlı içerisinde bodrum, zemin artı iki kattan oluşan bir bina şeklinde tasarlandı. Aile Yaşam Merkezi binası yaklaşık 600 metre kare ye oturan bina. Bodrum katında yüzme havuzu olacak. Fitness, aerobik, güzellik merkezi, bakım merkezleri, giyinme soyunma odaları olacak. Üst kat giriş katında kafeteryası olacak ve üst katında sınıflar ve derslikler şeklinde tasarlandı. Amacımız Kırşehir’imize ve özellikle Bağbaşın’da oturan insanlarına bu bölge 2712 dairelik bir proje idi. Bu sene 3.etapla birlikte tamamlanmış olacak. Bağbaşı Mahallesi Kırşehir’in üniversiteye yakınlığı sebebi ile üniversitenin kullanabileceği çok önemli bir merkez haline gelecek. Özellikle hanımlar yüzme dersi alabilecek. Bağbaşı Aile Yaşam Merkezinin bir otelin SPA gibi düşünülmesi lazım ve bu şekil tasarlandı. Spor alanı olacak. Aerobik, Fitness orada spor yapabilecekler. Yine burada Aile Yaşam Merkezinde olduğu gibi her alanda açacağımız kurslarla burası inşallah çok güzel bir hizmet verecek. Öğretmenler, öğrenciler için çok güzel bir mekân olacak burasını en güzel bir şekilde kullanabilecekler. Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci; "Kırşehir’imiz hizmetin en güzeline layık. Hizmet kervanı devam ediyor" dedi.  Kırşehir Belediye Başkan Yaşar Bahçeci, halkın arasında olmaya, onların sevinçlerini hüzünlerini paylaşmaya da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde ev ziyaretleri gerçekleştiren Yaşar Bahçeci çiçeği burnunda anne ve babaya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
         Başkan Bahçeci, “ 9,5 yıl içinde Kırşehir’imizde yıllardır yapılamayan hizmet ve yatırımları yaptık. Bu noktada halkımızın güvenini boşa çıkartmadık. Bu güven sayesinde 9 yılda Kırşehir’de önemli projeler gerçekleştirdik. 2009-2014 yılları arasında yaptığımız hizmetlerin ardından vatandaşımız bize şunu dedi: "Biz bu insanlara destek verdik, onlar da bizi mahcup etmedi. Kırşehir’imizde bir istedik onlar beş yaptı." Biz Allah'ın izniyle bunu başardık. Belediye Başkanı olarak Kırşehir halkına hizmet etmek boynumuzun borcu” şeklinde konuştu.
            Her zaman halkın arasında olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Bahçeci, “Biz de bunun gereği olarak ziyaretlerimizle her fırsatta gerçekleştiriyoruz. Bizim amacımız da Kırşehir’in biriken sorunlarını çözmekti. Biz hizmet için, Kırşehir için, Kırşehir’de yaşayan insanlarımız için yola çıkmıştık. Bu yolda da başarılı olduk. Ama hizmetimiz bitmedi. Kırşehir için daha yapacak çok işimiz var” dedi.
         Bahçeci,"Kırşehir Belediye Başkanlığı olarak gece gündüz demeden 7 gün 24 saat hizmet prensibiyle çalışmalarımızı sürdürdük. Kırşehir Belediyesi olarak 9,5 yıl içerisinde yaptığımız hizmetleri ve Kırşehir’e kazandırdığımız yatırımları saymakla bitirmemizin mümkün olmayacağını biliyoruz. 9,5 yılda Kırşehir Belediyesi olarak 722.173.894 milyonluk yatırım ve hizmet ürettik. Kırşehir Belediyesi bugüne kadar, bu kadar yatırımla ve ilklerle bizim dönemimizde tanışmıştır. 9,5 yılda birçok alanda halkımızı hizmetle buluşturduk. Kırşehir’imizin ve Kırşehir’de yaşayan herkesin hizmetin en iyisine layık olduğu bilinci ile en iyi hizmetleri en yeni projeleri ve ilkleri sunduk. Hemşerilerimizden aldığımız güç ile hizmetlerimiz devam edecek" dedi.
 


Kaynak : Çınar Kırşehir Haber MERKEZİ

Haberin Galerisi
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Anket

Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...
E-Gazete
/Resimler/Editor/images/25%20May%C4%B1s%20Cumartesi-1.jpg

Facebook Twitter
2014 Kırşehir Haber 365 - tüm hakları saklıdırHaber Scripti Haber Yazılımı